Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.01.2020 5 minut čtení

3 způsoby, kterými teď mohou Harry a Meghan vydělat miliony

Svět je ještě pořád v šoku z náhlého odchodu prince Harryho a Meghan Markle z královské rodiny, ale už vznikají hypotézy o tom, kolik může tomuto hvězdnému páru odchod do ústraní „hodit“. A čísla jsou to pěkná, jen se sami přesvědčte.

Meghan a Harry uvedli jako jeden ze svých důvodů odchodu do ústraní i to, že chtějí být finančně nezávislí a nechtějí nadále žít z peněz daňových poplatníků. To zní sice na první pohled velmi záslužně, ale...

Dokud byli členy britské královské rodiny, ani si podle britského zvykového práva vydělávat nemohli. Nic jako „vedlejšák“ pro prince a jeho manželku totiž nepřipadá v úvahu. Musíte všechno platit z peněz lidu – drahé oblečení, večeře, úpravy domu, auta... A tisk vám to samozřejmě nezapomene „omlátit o hlavu“ při každé příležitosti.

Je pravděpodobné, že to byla jedna z věcí, která Meghan obzvláště vadila. Byla totiž zvyklá vydělávat herectvím ale třeba také svým úspěšným lifestylovým blogem miliony. Byly to její peníze a tak ji nikdo nemohl kritizovat kvůli tomu, za co je utrácí. A možná právě tahle nezávislost jí scházela. 

Teď když pár oficiálně oznámil, že už nadále nebude součástí aktivní královské rodiny, může si přijít na pěkné peníze. Tím samozřejmě nechci říct, že by to nějak potřebovali, vždyť vévoda ze Sussexu má bohatství v hodnotě asi 30 milionů liber (část zdědil po své matce princezně Dianě) a Meghan má našetřeno asi 2,2 milionu dolarů. Ale podle jejich dosavadního chování to vypadá, že příležitost vydělávat peníze nenechají ladem.

Meghan si před několika týdny zaregistrovala značku se svým jménem a podepsala smlouvu s Disney

Pojďme podívat na to, jak si Mega a Harry mohou přijít na miliony.

1. Sociální sítě

Podle informací z platformy, která se věnuje influencer marketingu, Klear, si Harry a Meghan mohou vydělat přes 110 milionů dolarů jen sponzorovanými příspěvky na Instagramu.

Tato částka by platila v případě, že by manželský pár přidal na Instagram 41 sponzorovaných příspěvků ročně, což je pro influencery naprostý průměr.

Společnost Klear svůj odhad založila na metrikách, které berou v potaz počet „lajků“, komentářů a shlédnutí videí na jejich Instagramovém účtu Sussexroyal.

Eytan Avigdor, CEO Klearu, se nechal slyšet, že demografická analýza jejich fanouškovské základny mu přijde pozoruhodná. 91 % jejich sledujících jsou ženy, 32 % z nich žije v Americe a 44% podíl připadá ženám mezi 25-34 lety. To zní jako cílová skupina mnoha a mnoha značek, že?

„V tomto odvětví pro ně spatřuji velký potenciál vzhledem k tomu, jak věrná je jejich fanouškovská základna a jak vysoké procento odezvy od ní dostávají. To jsou dvě věci, které jsou pro firmy při výběru silných ambasadorů zásadní,“ říká Avigdor.

2. Televize, filmy a knihy

Velká část zdrojů Meghan pocházela dříve z její herecké kariéry. Sedm let hrála například v televizním seriálu Kravaťáci.

Forbes odhaduje, že si tam herečka při ztvárňování role Rachel Zane vydělala přes 85 tisíc dolarů za jedinou epizodu. To znamená, že kdyby se Meghan vrátila k hraní, mohla by si snadno přijít na víc peněz, než kolik dostávala jako představitelka královské rodiny.

Jak už psal v nedávném článku Tomáš, podle The Times Meghan podepsala smlouvu s Disney, ve které se zavazuje k dabování výměnou za příspěvek na charitu Elephants Without Borders.

I princ Harry udělal krok směrem do světa showbusinessu, když přes Instagram vloni oznámil, že se dává dohromady s Oprah Winfrey a vytváří pro Apple TV vícedílný pořad o duševním zdraví, který by měl mít letos premiéru.

Další odborník, David Haigh, CEO Brand Finance, spekuluje, zda už náhodou není v procesu výroby hollywoodský film nebo kniha o životu mladého šlechtice a jeho ženy.

„Jsem si docela jistý, že vydavatelé už přicházejí s nabídkami, že napíší něco jako odhalení nebo paměti o tom, jaké to je být mladým členem královské rodiny.“

Některé zdroje naznačují, že taková smlouva na knižní práva by mohla stát ještě více než například ta, kterou podepsali Barack a Michell Obamovi po opuštění Bílého domu. Knížka o bývalém prezidentském páru přišla vydavatelství na 64 milionů dolarů.

3. Sponzoři

Minulý rok si Harry s Meghan nechali registrovat ochrannou známku „Sussex royal“, která se vztahuje nejen na charitu či dobročinné sbírky, ale zahrnuje též například oblečení jako mikiny nebo sportovní kousky.

Meghan je také například královskou patronkou Smart Works, britské charity, která poskytuje kurzy pohovorů a kvalitní oblečení nezaměstnaným a znevýhodněným ženám.

Ať už Meghan propagovala svou značku z Londýna nebo kanadského Vancouveru, podle Haigha má její vliv tak nevídaný globální dosah u nejrůznějších demografických skupin, že to páru při získávání finanční nezávislosti určitě pomůže.

A skutečnost, že mnoho obchodníků s módou zaznamenalo prudký nárůst prodejů poté, co Megan oblékla jejich bundu nebo šaty, naznačuje, že na tom něco bude.

#aktuality #meghanmarkle #princharry #megxit #britanie #byznys #komerce

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím