Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
16.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 16.1.2020: Rekordní startupová investice, čínská cla zůstávají a neposlušný "Tim Apple"

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, tolik povyku se okolo podpisu obchodní dohody Ameriky a Číny nadělalo a nakonec to vlastně žádné haló není, protože cla zůstávají. Co však za slušné haló považovat lze, je státní zakázka na tvorbu a provozování eshopu s elektronickými dálničními známkami. Tak se přiznejte, kdo by ho dokázal rozjet za méně než 400 milionů Kč? Mějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je PojištěnáFaktura.cz, online služba, která řeší pojištění jednotlivých faktur do výše 500 000 Kč. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Pokud prezident dostane druhou fázi rychle, bude uvažovat o uvolnění cel jako o součásti druhé fáze.“

Podpis 1. fáze obchodní dohody mezi #USA a #Cina neznamená stažení žádných cel na čínský dovoz. Ministr financí #StevenMnuchin však slíbil, že pokud Peking bude mít chuť dohodnout se na 2. fázi rychle, mohla by (možná) obsahovat i uvolnění cel.

-----

Číslo dne

45,000,000 $

Český startup #Productboard získal na tuzemské poměry rekordní jednorázovou investici 45 milionu dolarů (přes 1 miliardu Kč) a posunul tak svou celkovou valuaci na astronomických 350 milionů dolarů. Gratulace!

-----

Vítěz a poražený

Smile Direct Club +17.26 % (13.72 USD)

Výrobce rovnátek #SmileDirectClub má co oslavovat. Nejenže u soudu uspěl proti jedné z asociací zubařů, které se nelíbily její praktiky, ale zároveň oznámil plán zahájit prodej svých produktů v řetězci #Walmart.

Target -6.59 % (117.00 USD)

Maloobchodní gigant #Target odepsal téměř 7 % poté, co zveřejnil slabé vánoční prodeje, které nenaplnily očekávání analytiků. Někteří investoři se díky tomu začínají obávat oslabování kupní síly Američanů.

-----

Burza

#WallStreet podpis první fáze obchodní dohody mezi Spojenými státy a Čínou přijala relativně vlažně i přesto, že všechny tři hlavní indexy porostly. Vzhledem k tomu, že cla nadále zůstávají v platnosti, není podpis pro investory žádný velký "deal breaker".

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶ Česká #koruna se vůči euru dostala na kurz 25,118, což je nejsilnější hodnota od 2. ledna 2013. Za posilování tuzemské měny může vysoká inflace i uklidnění globálních obchodních válek. Jak bude reagovat #CNB?

#VirginGalactic se po nevalném říjnovém vstupu na burzu oklepává. Za poslední měsíc její akcie posílily o více než 60 % a v posledních dnech se vůbec poprvé dostaly nad dosavadní maxima z prvního obchodního dne na burze.

▶ Český# pas je dle Henley Passport Index 9. nejsilnějším na světě, jelikož své držitele dostane bez víza či s vízem uděleným přímo na celnici do 183 zemí světa. Z postkomunistických zemí jde o nejlepší výsledek.

▶Donald #Trump obvinil #Apple z neochoty pomoci zemi v boji proti vrahům, drogovým dealerům a dalším kriminálníkům. Reagoval tak mimo jiné na situaci z minulého měsíce, kdy společnost odmítla odemknout #iPhone pachatele střelby na Floridě.

▶ 9. a poslední díl ságy #StarWars s podtitulem Vzestup Skywalkera se 28 dní od své premiéry stal rekordním 7. filmem studia #Disney z loňského roku, který v kinech dokázal vydělat 1 miliardu dolarů (v tomto případě navzdory své otřesné kvalitě).

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty