15.01.2020 3 minuty čtení

Ranní zprávy 15.1.2020: Koruna nejvýše za 2 roky, nový nejbohatší fotbalový klub a Pinterest překonal Snapchat

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, výsledková sezóna je tady a můžeme-li odhadovat z čtvrtletní výkonnosti indexů, bude pro většinu akciových titulů opět pozitivní. Je na ni vaše portfolio připraveno, nebo se chystáte okolo zveřejňování výsledků spekulovat? Mějte úspěšný den zakončený odškrtnutím všech naplánovaných úkolů!

-----

Partnerem newsletteru je PojištěnáFaktura.cz, online služba, která řeší pojištění jednotlivých faktur do výše 500 000 Kč. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Koruna je nejsilnější od začátku února 2018.“

#Ceskakoruna na úvod nového roku utěšeně posiluje a včera se dostala na 25,17 Kč za euro, což je nejvíc za poslední dva roky. Naší měnu podporuje kvantitativní uvolňování #ECB, růst cen a uklidnění obchodní americko-čínské obchodní války.

-----

Číslo dne

410,000

Aby německá vláda dle své vize do roku 2030 dostala na silnice 10 milionů elektromobilů, bude v tamní ekonomice muset zaniknout 410 tisíc pracovních míst. Z toho 240 tisíc přímo v automobilovém průmyslu.

-----

Vítěz a poražený

Pinterest +9.58 % (21.50 USD)

#Pinterest se pochlubil, že již má v USA 90,1 milionu uživatelů, čímž přeskočil #Snapchat a stal se třetí největší sociální sítí ve Spojených státech.

Wells Fargo -5.35 % (49.32 USD)

Americká banka #WellsFargo včera odepsala více než 5 % poté, co její výsledky za loňské #Q4 zůstaly na rozdíl od #JPMorgan a #Citigroup výrazně za očekáváním.

-----

Burza

#WallStreet včera navzdory pozitivnímu startu výsledkové sezóny zůstala v klidu a hlavním indexům se moc nikam nechtělo. Investory zchladila informace, že #cla na čínské zboží zůstanou v platnosti až do amerických prezidentských voleb.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Vlada rozhodla o drobné změněn stravenkového systému. #Stravenky nakonec zůstanou, ale zaměstnanci je budou moci čerpat i ve formě nedaněného příjmu ve výši 55 Kč za každý odpracovaný den.

V žebříčku nejbohatších fotbalových klubů světa dochází ke změně lídra. Svého rivala #RealMadrid (757,3 milionu eur) překonala s loňským ziskem 840,8 milionu eur katalánská #FCBarcelona, která tento titul získala poprvé ve své historii.

▶ Skupina #Volkswagen v loňském roce dodala 10,97 milionu aut a meziročně tak zvýšila svůj odbyt o 1,3 %. Díky tomu by si mohla i po šesté v řadě udržet titul největší světové automobilky.

 Loňské jarní mrazy způsobily pěstitelům #ovoce značné škody. Vyplývá to z údajů o sklizni ovoce, která v roce 2019 meziročně klesla o 27 % na 129 911 tun. Horší sklizeň se týká téměř všech druhů ovoce.

▶ #Bitcoin i díky íránské krizi vstoupil do nového roku velmi dobře. V růstu však nadále pokračuje a včera se dostal až nad hranici 8500 dolarů, což je nejvyšší cena za poslední dva měsíce. #kryptomeny

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky