13.01.2020 5 minut čtení

8 matek, ze kterých se po těhotenství a dětech staly milionářky

Spousta žen hledá přivýdělek formou práce z domova nebo podnikání, když jsou na mateřské nebo v domácnosti. Ukazuje se, že s trochou šikovnosti a štěstí se dá takový „vedlejšák“ přetvořit v byznys, který vydělává miliony. Těmto 8 ženám se to povedlo!

Stačí dobrý nápad, správné načasování a mít podnikatelského ducha a můžete ze svého koníčku udělat kariéru. Podle jedné z matek-milionářek, Leniky Scott, existuje několik zásad, kterými se musí ženy řídit, aby se i po narození dítěte mohly stát úspěšnou podnikatelkou.

  1. Být vytrvalé,
  2. mít silnou pracovní morálku,
  3. být pokorné,
  4. umět odpouštět,
  5. být ochotné podstoupit riziko.

 

Pojďme se podívat na seznam osmi žen, kterým tyto vlastnosti rozhodně nechybí!

8. Ida Backlund – Na vlásku ve Švédsku

 

Ida Backlund byla žena v domácnosti, která si začala přivydělávat prodlužováním vlasů svých kamarádek. Když dostala vlnu pozitivní kritiky, rozhodla se rozšířit klientelu z přátel na známé a nakonec získala desítky klientek. 

Svůj podnik pojmenovala Rapunzel of Sweden, nechala se inspirovat populární pohádkou Na vlásku. Už o osm let později měl její byznys půl milionu zákazníků ve více než 60 zemích světa a tržby téměř 12 milionů dolarů.

7. Victoria Molyneaux – Facebook jí přinesl miliony

Dvacetiosmiletá matka na mateřské začala prodávat obleční na Facebooku. Její marketing spočíval v autenticitě. Modelkou si byla sama, sdílela selfies ve svých oděvech a vytvořila kolem sebe komunitu dalších mladých matek.

Inspirací jí byla proměna jejího těla po porodu a její vlastní nejistoty. Podle svých slov „hledala oblečení, které by je skrylo“. A nakonec ho našla díky své vlastní kreativitě. A vypadá to že našla i velkou díru na trhu. Jen za první rok podnikání vydělala přes 9 milionů dolarů.

6. Alicia Shaffer – ruční výrobky za milion dolarů

 

Alicia Shaffer vydělává 80 000 dolarů měsíčně prodejem ručně vyráběných čelenek, šátků a šperků na Etsy. Svůj byznys začala proto, aby mohla vydělat pár dolarů navíc a zaplatit dětem lekce tance a kopané.

O tři týdny později už obdržela 90 objednávek za jediný den. Dnes zaměstnává dalších 15 maminek, které také vyrábí různé šperky a doplňky. Díky úspěchu Shaffer mohl její manžel předčasně opustit práci hasiče a on i ona si žijí jako v bavlnce.

5. Sandy Stein – ztracené klíče

Každá matka dobře zná ten pocit, když nemůže najít klíče. Sandy Stain strávila přes 30 let prací letušky a nakonec se z ní stala milionářka díky jednomu skromnému vynálezu, který klíče připevňuje ke kabelce tak, aby je jejich majitelka rychle našla.

Finder Key Purse je dnes firmou v hodnotě 25 milionů dolarů. Díky tomu mohla Stein skončit v práci a věnovat se pouze byznysu a dětem.

4. Sheri Schmelzer –  odznáčky Jibbitz do Crocs

Sheri Schmelzer se nechala inspirovat svými dětmi a dokázala, že abyste vydělali spoustu peněz, nemusíte vymyslet úplně nový produkt. Schmelzer našla způsob, jak populární obuv Crocs modifikovat, aby si ji každý mohl upravit dle vlastního gusta.

Jen zaplněním mezer v Crocsách barevnými odznáčky Schmelzer vytvořila byznys v hodnotě mnoha milionů dolarů.

3. Marcy McKenna – Style & Go kit

 

Matka tří dětí, Marcy McKenna poprosila svého sedmiletého syna, aby jí vyrobil něco, v čem by si mohla uspořádat kosmetiku. Chlapec se bez váhání pustíl do práce a vyrobil z lega první prototyp Style & Go kit.

McKenna říká, že jde pouze o první krok k vytvoření rodinného podniku. Její dědeček, který bojoval ve druhé světové válce, měl na své jméno přes 100 patentů, takže kreativita je něco, co v krvi rodiny McKennů koluje odnepaměti. 

Když McKenna vyhrála soutěž Homemade Millionare invention, byla štěstím bez sebe. Společně se se svým synem nápad přetavila v úspěšný byznys.

2. Debra Cohen – recenze řemeslníků

Debra Cohen se po narození své dcery vzdala nadějné kariéry, aby o dítě mohla pečovat. A štěstí tomu chtělo, aby kromě péče o dceru ještě nalezla inspiraci na podnikání.

Když Cohen zůstala doma po mnoha letech cestování po světě, moc lidí ve svém městě neznala. Jednou jí na půdě udělala neplechu veverka a Cohen nebyla vůbec nadšená ze všech těch cizích lidí, které do svého domu musela pustit. Malíř pokojů, instalatér, řemeslník...  

Tyto negativní pocity jí inspirovaly k založení firmy, přes kterou by lidé mohli recenzovat důvěryhodné řemeslníky, opraváře a další živnostníky. Cohen vydělávala se svou firmou Home Remedies Referral Network miliony dolarů už během několika málo let.

1. Cathy Hudhes – Radio One

 

Cathy Hughes byla matka teenagerka, ze které se nakonec stala mediální magnátka. Kariéru začala jako rozvedená matka samoživitelka, která trávila noci i se svým synem v kanceláři. Ale díky píli a mimořádnému talentu vybudovala impérium s názvem Radio One. Její firma vlastní 53 stanic. Když její syn dospěl, zapojila ho do svého podnikání a od té doby je Radio One rodinnou firmou.

#uspesnezeny #podnikani #byznys #milionarky #inspirace #feminismus

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
6 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
3 minuty
5 minut
6 minut
5 minut
6 minut