10 způsobů, jak vylepšit vaše komunikační schopnosti. Oceníte to vy i lidé ve vašem okolí

Velká část úspěchu lidí závisí na jejich schopnosti komunikovat, respektive pochopit informaci a předat informaci. Pomocí tipů uvedených níže můžete zlepšit svou schopnost komunikovat a udělat tím lepší dojem.

Zavedení nových technologií jistě vaše podnikání posune, ale základním kamenem stále bude umění komunikace a práce s lidmi. Rozvíjet můžete vrozené dovednosti, své přirozené kouzlo i úplně nové věci. Zde je několik jednoduchých způsobů, jak budovat silné vztahy a zlepšovat vaše komunikační schopnosti.

1) Mluvte o tom, co ostatní chtějí slyšet

Často se stává, že lidé slyší jen to, co chtějí nebo potřebují slyšet. Co chtějí slyšet zákazníci? To, jak dokážete plnit jejich cíle a nápady. Jak zužitkujete jejich zkušenosti a dovednosti. Mluvte o tom, co chtějí slyšet a nebudete mít nejmenší problém udržet si jejich pozornost.

2) Absolvujte školení

Jak bylo uvedeno výše, komunikace je skutečně základní stavební kámen většiny úspěchů. Investujte do učení, jak komunikovat efektivně. Ve všech aspektech pracovního a v mnoha oblastech osobního života se to vyplatí. Ti nejlépe placení lidé a ti nejmocnější lidé jsou v naprosté většině těmi, kteří umějí perfektně komunikovat. Naučili se různé strategie komunikace i jak reagovat v náročných situacích. Úspěch nevede k dobré komunikaci, ale dobrá komunikace vede k úspěchu.

3) Dejte najevo uznání

Vytvořte si zvyk poděkovat ostatním, pokud udělají něco, čím vás podpoří, nebo když s vámi jednají slušně. Jednoduché "děkuji" mnoho lidí ocení a naprosto jednoduchým způsobem dosáhnete toho, že se druzí budou cítit dobře. Také je tím podvědomě budete nabádat k tomu, aby pro vás udělali více dobrých věcí, protože za to sklidí pochvalu a poděkování, což je vždy příjemné. Kromě toho všeho poděkováním za projevenou laskavost nebo cokoli jiného, získáte dobrý dojem a respekt u druhých.

4) Dávejte upřímné komplimenty

Pocit uspokojení, uznání a hodnoty dává upřímná pochvala za vlastnost, dovednost nebo úspěch. Když takovou pozornost věnujete zákazníkům nebo klientům, budou si připadat důležitější. Především s nimi ale budete budovat a upevňovat vztah a zvýšíte pravděpodobnost, že se na vás opět obrátí. Jakákoli pochvala nebo kompliment ale musí být upřímná. Může jít o naprostou maličkost, ale upřímnost je nezbytná.

5) S druhými jednejte čestně a s úctou

Pověst si nemůžete koupit, tu si musíte vybudovat. Udělat správnou věc, i když se nikdo nedívá, nemusí být jednoduché, ale vybudujete si tím návyk správného jednání, což pomůže budovat dobrou pověst a dobré obchodní jméno.

6) Identifikujte své základní hodnoty

Vaše základní hodnoty a přesvědčení vyjadřují vaši jedinečnost a osobní styl. Je to váš osobní kodex chování. Když důsledně ctíte tyto své hodnoty, zažíváte naplnění v každé chvíli svého života. Pokud je vaší základní hodnotou vysoce kvalitní zákaznický servis, musíte se postarat o to, aby stejnou hodnotu dodržovali i vaši zaměstnanci, protože pokud by to tak nebylo, vy se můžete snažit ze všech sil, ale jméno společnosti jen svým chováním nevybudujete. A na základě hodnot, které máte, je potřeba komunikovat s klienty i zaměstnanci.

7) Dejte si závazek k dobré obchodní etice

Dobrá etika dává podnikání smysl. Je to úsudek o tom, co je správné a co ne. Jak to souvisí s komunikací? Způsobem komunikace jasně dáváte najevo, jakou etiku zastáváte. Převažuje čestné a bezúhonné jednání nebo nátlak a podobné praktiky?

8) Buďte věrní svému autentickému já

Upřímně a otevřeně komunikovat s druhými je těžké pokud se přetvařujete nebo se musíte výrazně hlídat. Nemůžete se přetvářet a manipulovat se svou osobností, aniž by to druhá strana nepoznala. Vaše skutečná podstata není titul nebo pracovní pozice, ale vaše osobnost. Když přijmete sami sebe a budete si věřit, tak dokážete sebevědomě komunikovat.

9) Budujte (sebe)důvěru

Druzí vám těžko budou věřit, když nebudete věřit sami sobě. Sebedůvěra je ale komplexní. Projevuje se nejen v komunikaci, ale i chováním, vzhledem a dalšími věcmi. Když dokážete přijmout své nedostatky a ujasníte si všechny své vnitřní konflikty, budete na druhé působit lépe. Za výsledek komunikace převezměte odpovědnost. Buďte sebevědomí. To umožní v podnikání jednat tvrdě, když je to potřeba, ale zároveň se to nevylučuje s přátelským jednáním a otevřeným přístupem.

10) Problémy řešte s pozitivním přístupem

Je jednoduché jakékoli obavy nebo pochybnosti přenést na druhé. Druzí vycítí problém a poznají způsob, jak se k němu stavíte. Když máte pozitivní přístup, umožní vám to snadněji vymyslet konstruktivní řešení. Druzí váš přístup ocení a také si tím u nich budete budovat důvěru, že v případě problému nevybuchnete.

#osobnirozvoj #komunikace #prezentace #dialog #rozhovor #uroven #tipy

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 13 058.

Zaregistrovat se