Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
10.01.2020 6 minut čtení

S běžným platem do svých 26 let díky těmto 5 neobvyklým věcem ušetřila 300 tisíc dolarů

Je celá řada tradičních způsobů, jak šetřit. Pak tu ale také jsou méně tradiční způsoby, jak peníze ušetřit. Jessica Byrne do svých 26 let takto dokázala nahromadit 300 tisíc dolarů, a to měla běžný plat.

Těmi méně obvyklými způsoby může být sbírání odpadků nebo nákup a prodej sběratelských mincí, ale Jessica Byrne přeci jen do takového extrému zajít nemusela. I když pro někoho to možná extrém bude. Šla totiž cestou velkého šetření a pochopitelně také rozšíření svých příjmů. Než dosáhla svých 26 let, měla našetřeno 300 tisíc dolarů (a většinu dala do svého penzijního spoření).

Brzký start na cestě k 300 000 $

Jessica začala už ve 12 letech pracovat jako chůva a vydržela u toho do svých 18 let, kdy odešla na vysokou školu. Začínala na 7…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Je to všechno o trpělivosti a schopnosti počítat :-)

  +3
 • Asi by bylo fér, uvést zemi kde Jessica žije, aby to mělo ten správný kontext a nemělo to spíše bulvární vyznění. Dostat se na dvojnásobek mzdy za 2,5 roku, možná, na 250k CZK měsíčně celkem těžko. Když bych celý článek vydělil 5, asi by to mohlo být reálné i pro naše prostředí. Přepočtená celková úspora kolem 1M CZK za 14 let není pak nic moc, ale dobrý jsou ;-)

  0
  • Kdyby v nadpisu bylo, že s běžným platem ušetřila 6.810.000 Kč, pak by to bylo bulvární, protože by to evokovalo české prostředí, nicméně uvedená částka v dolarech jasně vypovídá, že nejde o české prostředí, takže mi to fér přijde. Dostat se (při skutečně velké snaze) na dvojnásobek mzdy je v pohodě, zejména u podprůměrných až průměrných platů, což její plat rozhodně byl. Máte pravdu, že do českého prostředí je potřeba čísla úměrně snížit, nicméně článek neměl zachycovat návod a postup do českého prostředí, ale ukázku toho, že něčeho takového lze docílit. A je zcela pochopitelné, že v ČR běžně nedosáhnete na plat 250.000 korun měsíčně. Ale také nebudete platit za byt či pojištění to co v USA. Takže neporovnávat jablka a hrušky ;-) A počítat jako její příjmy celých 14 let (tzn. od jejích 12 let), když je v textu jasně napsáno, že všechny vydělané prostředky (kterých navíc moc nebylo) před nástupem na VŠ padly na studium a věci okolo, mi nepřijde fér. Počítal bych s maximálně 8 lety (věk 18 - 26), a to jsem myslím ještě velký optimista. Takže i kdybych zůstal u vašeho dělení (tzn. ušetřený jen 1 mil CZK), tak za 8 let s průměrným platem (vzhledem k jejím podmínkám) je to slušný výkon, nemyslíte? :-) A hlavně – to má být poselství celého článku – na tom má být vidět snaha a touha něco dokázat.

   0
Doporučené příspěvky
7 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
7 minut
7 minut
5 minut
2 minuty