16.11.2020 5 minut čtení

Co mají společného Gates, Disney a Jobs? Všichni si jednou museli sáhnout až na úplné dno

Selhání není opakem úspěchu. Je to sice něco, čemu bychom se měli snažit vyhýbat, ale také jde jen o dočasnou zastávku na mnohem významnější cestě. Dřív nebo později selžeme všichni. Důležité je, jak s tím naložíme.

Vezměte si příběhy těchto šesti podnikatelů. Známe je jako jedny z nejúspěšnějších lidí na světě. Jako naše vzory. Ale všichni byli v určitém bodě kariéry téměř na dně. Jsou skvělým příkladem toho, proč by vás neúspěch nikdy neměl odradit.

1. Arianna Huffington byla odmítnuta 36 vydavatelstvími

Je těžko uvěřitelné, že žena, která je dnes jednou z největších osobností publikování na internetu, byla jednou odmítnuta třemi desítkami nejznámějších vydavatelství.

Její druhá kniha, kterou se Huffington snažila vydat dlouho předtím, než založila dnes už notoricky známý Huffington Post, byla odmítnuta 36 krát, než se konečně někomu zalíbila.

Ani sám Huffington Post nebyl hned ze začátku úspěšný. Pravdou je, že krátce po spuštění sklidil tento on-line agregátor novinek a blog desítky negativních recenzí na svou kvalitu a potenciál. Očividně se z toho ale dostal. Jen vloni vydělal přes 146 milionů dolarů.

2. Bill Gates byl svědkem toho, jak se rozpadla jeho první firma

Bill Gates je dnes jedním z nejbohatších lidí světa, ale ani jeho cesta nebyla procházka růžovou zahradou. Gates se poprvé pustil do podnikání s firmou zvanou Traf-O-Data, která zpracovávala a analyzovala data.

Pokusil se spolu se svým obchodním partnerem, Paulem Allenem, tento nápad prodat, ale tou dobou produkt stěží fungoval. Byla to absolutní katastrofa. Gates se každopádně neúspěchem nenechal zastavit a přicházel s novými nápady. O několik let později vytvořil první produkt Microsoftu a jeho úsilí se konečně začalo vyplácet.

3. George Steinbrenner způsobil bankrot svého týmu

Než si Steinbrenner vytvořil dobré jméno díky New York Yankees, v roce 1960, vlastnil malý baseballový tým se jménem the Cleveland Pipers. Do roku 1962 se pod Steinbrennerovým vedením tým dostal do velkých finančních potíží. A nakonec zkrachoval.

Podobně to se Steinbrennerem vypadalo, když v sedmdesátých letech převzal vedení Yankees a jeho tým bojoval se sérií neúspěchů a proher v letech osmdesátých a devadesátých.

Ale navzdory veřejné nelibosti a kritice Steinbrennerových kontroverzních rozhodnutí se mu nakonec podařilo dovést tým k legendárnímu comebacku. Yankees mnohokrát vyhráli American League i Světovou sérii a stali se jedním z nejziskovějších týmů v Major League Baseball.

4. Waltu Disneymu údajně scházela kreativita

Jeden z největších kreativních géniů 20. století byl kdysi vyhozen z novin pro údajný nedostatek kreativity. Když se Disney odmítl vzdát svého snu, založil svou první animační firmu, která se jmenovala Laugh-O-Gram Films

Na rozjezd firmy sehnal 15 tisíc dolarů, ale poté co jeden z jeho nejdůležitějších distribučních partnerů ukončil svou činnost, to musel Disney s Laugh-O-Gram vzdát.

Ačkoliv byl úplně bez peněz a zoufalý, tak se mu po další spoustě neúspěchů a kritiky podařilo prosadit v Hollywoodu díky několika filmům, které si veřejnost oblíbila.

5. Steve Jobs byl vykopnut ze své vlastní firmy

Steve Jobs patří mezi nejlegendárnější podnikatele jednak díky jeho mnoha odvážným inovacím, ale také díky úžasnému comebacku z velmi nepříjemné. 

Jobs zažil svůj první úspěch už mezi dvacátým a třicátým rokem života, kdy se společnost Apple stala technologickým impériem, ale nic netrvá věčně.

Když mu bylo třicet, tak se představenstvo rozhodlo ho vyhodit kvůli jeho neshodám se Sculleym. Jobs se nenechal neúspěchem rozhodit a založil si novou firmu NeXT, kterou nakonec Apple koupil. Jakmile se díky tomu Jobs dostal zpět na palubu Apple, dokázal opět oprášit slávu firmy a posunout vše ještě na novou úroveň. 

„Tíhu úspěchu nahradila lehkost toho, že jsem byl znovu začátečník, méně si vším jistý. Dala mi svobodu vstoupit do jedné z nejkreativnějších etap mého života. Jsem si jistý, že nic z toho by se nestalo, kdybych nebyl vyhozen z Applu. Byla to odporně hořká pilulka, ale řekl bych, že ji pacient potřeboval.“

6. Milton Hershey před Hershey's založil tři firmy se sladkostmi

Všichni Američani dnes znají čokoládu Hershey's už od mala. Ale když Milton Hershey poprvé začal budovat kariéru v cukrovinkovém průmyslu, nebyl nikdo. 

Když Hersheyho vyhodili ze středního odborného učiliště, založil postupně tři firmy se sladkostmi a byl svědkem toho, jak jedna po druhé krachuje.

Při posledním pokusu, když Hershey založil Lancaster Caramel Company, konečně začaly být vidět výsledky. Hersheyho vize byla mléčná čokoláda pro všechny. Nakonec za tímto účelem dal vzniknout Hershey Company a stal se jedním z nejslavnějších lidí v oboru.

Tak co? Podařilo se mi vás alespoň trochu inspirovat? Každý neúspěch se nám nejdřív může zdát jako konec světa, ale neměli bychom zapomínat, že je na světě bezpočet úspěšných mužů a žen, kteří jsou úspěšní hlavně proto, že si jednou sáhli na dno.

#podnikani #byznys #inspirace #uspech #neuspech #osobnirozvoj #jobs #disney #gates #huffington #hershey

Hodnocení: +34
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
6 minut
11 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
6 minut
11 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut