09.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 09.01.2020: Nervózní trhy, 250 tisíc prodaných aut a historický milník pro Teslu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, tak co říkáte na situaci na Blízkém východě? Padl už poslední výstřel a dojde k uklidnění situace? Na proklamovanou třetí světovou válku to sice nevypadá, ale na žádnou dýmku míru také ne. V takto geopoliticky turbulentních dnech by se měli mít na pozoru zejména burzovní spekulanti. A pokud k něčemu dojde a trhy začnou šílet, raději se po zbytek dne do žádných obchodů nepouštět. Úspěšný den všem!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Neutrpěli jsme žádné ztráty. Všichni naši vojáci jsou v bezpečí a na naše vojenské základny mají jen minimální poškození. Zdá se, že Írán se drží zpátky, což je dobré pro všechny zúčastněné strany i pro celý svět.“

Pravděpodobně nejočekávanější událostí včerejšího dne byla reakce Donalda Trumpa na íránský raketový útok cílený na dvě americké základy v Iráku. Navzdory novým sankcím #Trump situaci nijak neeskaloval, zklidnění situace ze strany Íránu by uvítal.

-----

Číslo dne

249 915

Na tuzemském trhu bylo v loňském roce prodáno téměř 250 tisíc nových osobních vozů. Nejprodávanější značkou byla již tradičně #SkodaAuto, jejíž tržní podíl byl 34 %. Pro letošní rok se očekávají nižší prodeje někde okolo 245 tisíc vozů.

-----

Vítěz a poražený

Tesla +4.92 % (492.14 USD)

#Tesla se od loňského října zdá být nezastavitelná. Včera opět přidala téměř 5 %, připsala si nová historická maxima a valuaci 85 miliard dolarů, což z ní udělalo nejcennější automobilku z USA v historii. Překonala totiž dosavadní rekord Fordu (80,81 miliard).

Walgreens -5.84 % (55.83 USD)

Čtvrtletní výsledky řetězce lékáren #Walgreens se ukázaly být velkým zklamáním. Zisk klesl o 25 % a nedosáhl na očekávání analytiků. Nevalný výdělek rovněž produkuje obavy pro hospodaření společnosti v letošním roce.

-----

Burza

Navzdory Íránskému úderu na americké základny v Iráku si včera trhy mohly oddechnout. Žádný z vojáků totiž nepřišel o život a reakce prezidenta Trumpa (zatím) nenaznačila žádné vojenské kroky, což by mohlo celý konflikt dále eskalovat. #WallStreet

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Autobazary #AAAAuto loni meziročně navýšily své celoroční prodeje o 3000 vozů na celkem 86 000 prodaných aut. Největším trhem zůstává Česko (47 000 prodaných vozů), nicméně prodeje v Polsku loni vzrostly o 58 % na 15 000 prodaných ojetin.

#Zlato včera v důsledku obav o další vývoj íránské krize poprvé od roku 2013 překročilo hranici 1600 dolarů za trojskou unci. Na rekordní cenu přesahující 2000 dolarů vystoupalo také #palladium.

▶Slovenský investor #PavolKrupa za v přepočtu 22 milionů korun koupil 60 tisíc akcií anglického fotbalového klubu #ManchesterUnited. Nejde o jeho první investici do fotbalu, dříve již vlastnil podíl v bundesligové Borussii Dortmund.

▶#Boeing začínají další potenciální trable. Teprve tři roky starý ukrajinský Boeing 737-800 se totiž včera zřítil krátce po vzletu z letiště v Teheránu. Při havárii, za kterou údajně mohla porucha motoru, zahynulo všech 176 osob na palubě. 

▶Uživatelé #AppStore utratili v posledním týdnu roku 2019 na platformě celých 1,42 miliardy dolarů, což bylo o 16 % víc než v roce 2018. 31. prosince padl i jednodenní prodejní rekord v hodnotě 386 milionů dolarů, což je 20% nárůst oproti roku 2018.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
5 minut