Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
08.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 08.01.2020: Íránská odplata, milionové zhodnocení bitcoinu a fake news o finském pracovním týdnu

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, po 7 lednových dnech jsme už dosáhli stejného počtu návštěv jako za celý rekordní prosinec. Ještě jednou díky za přízeň i podporu a nezapomeňte, že nás kdykoli můžete kontaktovat se svou zpětnou vazbou, problémy či návrhy na spolupráci. Úspěšný den všem!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

"Nelze vyloučit, že tentokrát zaútočí přímo na americké cíle, že to nebudou skrývat. Alespoň tak o tom teď údajně přemýšlí nejvyšší duchovní vůdce a bude to jeho rozhodnutí. Bude to provedeno skrze íránské revoluční gardy, možná o tom íránský prezident, ani premiér, ani vláda vědět nebudou."

Bezpečnostní expert Tomáš Pojar očekává, že pokud #Iran přistoupí k odvetnému úderu vůči Spojeným státům, mohl by se místo přímé agrese či terorismu pokusit o #kyberutok, ochromení obchodu s ropou nebo o útok na americké spojence.

-----

Číslo dne

9.000.000 %

Obchodování i placení s #bitcoin oslaví letos v březnu 10 let. Za tu dobu #kryptomena, která byla nejvýnosnější investicí uplynulé dekády, zhodnotila o astronomických 9 milionů procent. Volatilní trh se letos rovněž chystá na velmi očekávaný #halving.

-----

Vítěz a poražený

Micron Technology +8.78 % (58.27 USD)

Výrobce čipů #Micron echnology včera silně posiloval. Analytická společnost Cowen totiž nečekaně brzy výrazně zlepšila svůj výhled pro trh s NAND paměťmi, které Micron vyrábí. Pozitivně reagovaly i akcie dalšího výrobce #WesternDigital (+6.77 %)

Roku -3.61 % (138.19 USD)

Streamovací platforma #Roku opět trpí přesyceným trhem, na kterém se bijí velcí hráči. #Amazon nyní na #CES oznámil, že jeho služba #FireTV má 40 milionů aktivních uživatelů, což je více než Roku (32,3 milionu).

-----

Burza

Akciové trhy nedokázaly druhý den v řadě kvůli obavám z konfliktu mezi USA a Íránem udržet růst. Klesala i ropa, na níž došlo k výběru zisků z předchozího růstu. Nahoru naopak poskočilo zlato, které pokukuje po hranici 1600 USD za trojskou unci.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Ve vedení #Slevomat po 6 letech končí Marie Havlíčková. Od ledna ji na pozici provozního ředitele nahradil Ladislav Veselý. Havlíčková odchází z osobních důvodů. Čeká druhé dítě a chce se nyní primárně věnovat rodině.

▶ Finská vláda včera dementovala zprávu o tom, že premiérka Marinová chystá zavedení čtyřdenního pracovního týdne. Zpráva, která oblétla svět, je falešná. Marinová se o tomto záměru prý jen okrajově zmínila v srpnu ještě jako ministryně dopravy.

 #Kofola opět nakupuje. Po prosincové akvizici Karlovarské Korunní a Ondrášovky nyní za nezveřejněnou částku přikoupila českého výrobce ciderů F. H. Prager. Cílem nákupu je "rozšířit portfolio o přírodní a řemeslné výrobky".

 Automobilka #RollsRoyce loni prodala celkem 5152 vozů, což je o 25 % více než v roce 2018 a nejvíc v historii značky. Rekordním prodejům pomohl především model Cullinan, vůbec první SUV, které Rolls Royce představil.

 #Tesla podle Elona Muska v Číně otevře své globální centrum designu, v němž bude vznikat nový model vozu pro globální trh. Mezitím automobilka ve své šanghajské továrně zahajuje výrobu svého SUV, Modelu Y.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty