07.01.2020 4 minuty čtení

7 nejchytřejších výherců loterie v historii

Mnoho lidí vnímá výhru v loterii jako největší štěstí, které se člověku může přihodit. Ale pro většinu výherců bylo zakoupení losu jejich poslední dobré rozhodnutí. 70 % z nich do pár let přijde o všechny peníze. Ale ne těchto 7 chytráků!

 

7. Yancy Hicks

 

Nikdo asi nesní o tom, že bude pracovat v McDonald's. Ani Yancy Hicks necítil po letech práce ve fast foodu kariérní naplnění. Když v roce 2008 vyhrál milion dolarů v loterii státu Illinois, rozhodl se stát se svým vlastním šéfem. 

A hranolky a burgery z McDonald's se mu už asi omrzely, protože se namísto frančízy McDonaldu rozhodl pro pobočku Subway, kterou vlastní dodnes. Mezi jeho další chytré investice patří pořízení domu a zaplacení vysoké školy své dceři.

6. Jason Fry

 

Někteří výherci loterie své peníze rozhází v horizontu pár let, ale Jason Fry, který vyhrál 13 milionový podíl na 47 milionovém jackpotu v roce 2007, mezi ně rozhodně nepatří.

Sice si nejdřív výhry chtěl užít, koupil si nový Cadillac a vzal své přátele na výlet limuzínou do Orlanda na zápas v americkém fotbalu, ale nedlouho poté se rozhodl své peníze zhodnotit. Koupil golfové hřiště, které mu vydělává přes 300 tisíc dolarů ročně.

A neinvestoval pouze do golfu. Své ostatní peníze vložio do několika frančíz Battery Plus, které mají příjmy přes milion dolarů ročně.

5. Emma Wildin

 

Emma Wildin, matka dvou dětí z Velké Británie, vsázela loterii pravidelně. Čas od času se jí podařilo vyhrát pár stovek, ale v roce 2013 se opravdu trefila. Zakroužkovala čísla, která jí přinesla milion liber.

Wildin měla to štěstí, že se už dávno před výhrou provdala za finančního poradce, který pro ni vybral vhodné investice do nemovitostí. Koupili dva domy, které pronajímají a Wildin je šťastná a zaopatřená žena v domácnosti.

4. Roy Gibney

 

Roy Gibney pracoval jako dělník v ocelárně, když v roce 1998 vyhrál £7,500,000 jackpot. Okamžitě začal rozhazovat. Koupil si 14 domů, které zaopatřil luxusním vybavením – třeba i bazénem.

14 dlouhých let nemusel pracovat a pouze si užíval bohatství, ale nakonec ho to přestalo bavit.

„Když jsem vyhrál, užíval jsem si luxus, ale nakonec mě to znudilo. Tak jsem se vrátil k tomu, co jsem měl rád a založil si vlastní ocelárnu.“ Nejenže podnikání přináší Gibneymu slušný příjem, ale také ho baví.

3. Brad Duke

 

Když Brad Duke vyhrál 85 milionů dolarů, bylo mu to málo. Chtěl z nich udělat miliardu. Hned začal zkoušet nejrůznější investice. Patřilo mezi ně například fitness centrum a atletická škola pro děti.

Duke také sponzoruje různé cyklistické soutěže po celé Americe a dává spoustu peněz na charitu. 

„Vždycky jsem měl zápal pro úspěch. Chci zajistit další generace i své vzdálené příbuzné ve třech oblastech: vzdělání, práce a dostatek peněz na to, aby si mohli splnit své sny.“

2. Peter Lavery

 

Peter Lavery byl obyčejným řidičem autobusu. To se ale změnilo v roce 1996, kdy vyhrál £10,248,233 v loterii. Od té doby množství peněz ztrojnásobil.

Ale začátky pro Laveryho nebyly příjemné. Když vyhrál, prvních 6 měsíců vůbec nepracoval. Jen pil. Pět dní v týdnu pořád v hospodě. Dokonce si chtěl vzít život. Poté mu jeho přítel doktor poradil, aby se zaměstnal.

A on jeho radu poslechl. Koupil si 33 nemovitostí, které pronajímá, a výrobnu whiskey v Severním Irsku.

1. Joan Ginther

 

Vyhrát v loterii jednou je štěstí, vyhrát ji dvakrát je neuvěřitelné, ale když se na jednoho člověka usměje štěstí potřetí, je to vážně šokující.

No, to pořád nemá na Joan Gintherovou z Texasu, která vyhrála čtyřikrát. A nikdy nešlo jen o pár tisíc dolarů. V roce 1993 vyhrála $5.4 milionu, o deset let později $2 milliony, ke kterým přidala o dva roky později ještě $3 milliony a její závěrečný jackpot jí přihrál $10 milionů dolarů.

Ale byla to náhoda? To se asi nikdy nedozvíme. Gintherová byla totiž profesorka matematiky ze Stanfordu a při vyplňování sázenek využívala statistiku. Ať už za tím stálo cokoliv, rozhodně se jí to vyplatilo.

#loterie #milionar #miliardar #vyhra #penize #byznys #investice #podnikani

Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Pro některé lidi může být taková výhra katastrofální, i přesto, že si myslí jak díky tomu budou v klidu. A i pár příkladů vyjmenovaných výše to mělo jen tak tak viz pan Lavery :))
  0
  • Jo jo. Ještě že se mi něco takového nepřihodilo. (křečovitý úsměv) :D :D
   +1
  • :D Člověk na to musí koukat z té světlejší stránky :D
   0