Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
06.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 06.01.2020: Rekordní start nového roku, Trumpův zdvižený prst a slabá Pražská burza

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno, když jsme na konci loňského roku plánovali, jak bude vypadat náš leden, řekli jsme si, že dosáhnout poprvé laťky 200,000 návštěv by byl úspěch. To jsme ale ještě netušili, že po 5 dnech nového roku budeme mít na kontě už přes 90 tisíc návštěv!

Warengo má tak za sebou z pohledu návštěvnosti současně historicky nejúspěšnější týden, víkend i den a najednou je na velmi dobré cestě dostat se v lednu klidně na 300,000 návštěv. My jen nevěřícně sledujeme zájem, který se o nás najednou strhl a který se bez nadsázky začíná vyrovnávat zavedeným byznysovým mediím. To určitě rádi slyší naši publikující uživatelé a influenceři, jejichž Stories tak získávají zcela zdarma stále více čtenářů. Nebudeme ale tvrdit, že jsme to nečekali. Čekali, jen rozhodně ne tak kvapem. Jak na nový rok, tak po celý rok? S radostí! Úspěšný vstup do (pro některé letošního prvního) pracovního týdne!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Budiž toto VAROVÁNÍM, že pokud Írán zaútočí na Američany nebo americký majetek, vytipovali jsme 52 íránských míst, některé jsou zcela klíčové pro Írán či jeho kulturu. Tyto cíle a Írán samotný zasáhneme velmi rychle a velmi tvrdě. USA si nenechají líbit žádné další hrozby.“ - Donald Trump

Lze očekávat, že trhy budou na úvod týdne díky úderu USA v Íránu nadále nervózní. Donald #Trump o víkendu slíbil, že pokud Írán provede jakýkoli odvetný úder, čeká ho ze strany USA rychlá reakce, která bude "možná nepřiměřená".

-----

Číslo dne

120,000,000,000 Kč

#Prazskaburza se stále zcela nevzpamatovala z finanční krize. Jak jinak si vysvětlit fakt, že loňský objem obchodů činil pouhých 120 miliard korun, což je nejméně od roku 1994 (!). Ještě v roce 2007 byl přitom celoroční objem obchodování nad hranici 1 bilionu korun.

-----

Vítěz a poražený

Northrop Grumman +5.43 % (375.01 USD)

Americká zbrojovka #NorthropGrumman v pátek přidala více než 5 % poté, co americký útok v Íránu zažehl diskuzi o možném rozhoření dalšího vojenského konfliktu na Blízkém východě. Rostli i #LockheedMartin (+ 3.60 %)

Lufthansa -6.53 % (15.59 EUR)

Růst cen ropy si již tradičně vyžádal oběť na akciích aerolinek, které dražší ropa vždy přirozeně znervózní. Kromě německé #Lufthansa klesali také #AmericanAirlines (-4.95 %) či #UnitedAirlines (-2.05 %).

-----

Burza

Nadějný začátek nového roku trhům v pátek pokazil americký útok na vůdce íránských elitních jednotek. Geopolitické napětí na Blízkém východě naopak výrazně pomohlo cenám #zlato a #ropa.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Včera večer se po 3 letech oprav znovu otevřela budova Státní opery v Praze. #Rekonstrukce 132 let starého svatostánku kultury vyšla na 1,3 miliardy korun. Bravo! #statniopera

▶ Státní #rozpočet České republiky skončil v roce 2019 nejhorším výsledkem za poslední čtyři roky. Ministryně financí #AlenaSchillerová v pátek oznámila, že konečný schodek loňského rozpočtu byl 28,5 miliardy Kč. Co dodat...

#Tesla utišila skeptická očekávání dodaných vozů za rok 2019. Dodala rekordních 367 500 vozů (více než za roky 2017 a 2018 dohromady) a intradenní cena se historicky poprvé podívala na 450 USD za akcii. Valuace Tesly již dosáhla dvojnásobku Fordu.

 Hra #Fortnite se loni opět stala nejvýdělečnější na světě. Populární battle royale (poslední přeživší vyhrává) online hra vydělala 1,8 miliardy dolarů, což bylo o 25 % méně než v roce 2018, ale stále to stačilo na první příčku.

▶Letecký trh má po 8 letech nového lídra. Paralyzovaný #Boeing (345 dodaných a 182 zrušených objednávek) podlehl #Airbus (863 dodaných a 718 nových objednávek), který převzal korunu a stal se loni největším výrobcem dopravních letadel na světě.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
6 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty