Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
02.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 02.01.2020: 13 dní do klíčové dohody, víc peněz pro nezaměstnané a proč vám nefunguje Messenger

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlé dva dny.

Dobré ráno poprvé v roce 2020, taky ve vzduchu cítíte tu chuť zahájit novou dekádu ve velkém stylu a pustit se ihned naplno do práce? My ano. Posilvestrovské rekonvalescence a úklidy jsou hotovy, a tak už nic nebrání tomu ukousnout si první sousto z pracovního koláče letošního roku. Nevíme, jak u vás, ale ten náš je zatraceně veliký. Tak dobrou chuť a ještě jednou úspěšný vstup do nového roku!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„15. ledna podepíši naši velmi rozsáhlou obchodní dohodu první fáze s Čínou. Ceremonie se bude konat v Bílém domě. Budou přítomni vysocí čínští představitelé. Později odcestuji do Číny, kde začnu druhou fázi [jednání].“

Donald #Trump dal investorům na konci roku ještě jeden poslední dárek. Zveřejnil konkrétní datum podpisu první fáze obchodní dohody s Čínou, která by měla aspoň částečně ukončit měsíce trvající obchodní válku obou ekonomických gigantů.

-----

Číslo dne

21 729 Kč

Horní strop podpory v nezaměstnanosti od 1.1.2020 stoupl na více než 21 tisíc. Uchazeči o zaměstnání do 50 let, kteří splňují příslušné podmínky, mohou od státu tuto částku dostávat až po dobu 5 měsíců.

-----

Vítěz a poražený

Epizyme +8.56 % (22.62 USD)

Biofarmaceutická společnost #Epizyme prožila na burze díky slibnému vývoji její nejnadějnější nové látky s názvem #tazemetostat pohádkový konec roku. Akcie jen od 1. listopadu posílily téměř o 200 % a za loňský rok o bezmála 300 %.

Rakuten -4.19 % (8.54 USD)

Další pokles si na závěr roku připsal #Rakuten. Japonská e-komerce firma prodává investiční společnosti #KKR & Co. svou digitální knihovou #OverDrive a investoři s tímto rozhodnutím očividně nejsou příliš spokojeni.

-----

Burza

Zatímco #Prazskaburza zůstala na Silvestra uzavřená, #WallStreet si odbyla svou derniéru v roce 2019. A závěrečná seance se z pochopitelných důvodů nesla v klidnějším duchu. Klíčovým fundamentem trhu zůstává podpis obchodní dohody mezi USA a Čínou.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶Andrej #Babis potvrdil, že pokud by ekonomika v letošním roce zpomalila, přesáhl by schodek státního rozpočtu nyní plánovaných 40 miliard korun. Mimo jiné proto, že vláda chce i letos nadále zvyšovat důchody a platy státních zaměstnanců. #statnirozpocet

#Facebook po 4 a půl letech nenápadně zrušil možnost používat aplikaci #Messenger bez toho, aniž by uživatel měl také profil na Facebooku. Prý jde o zjednodušení, spíš to ale vypadá na snahu nahnat čísla aktivních uživatelů.

 #Nemecko s koncem roku 2019 odstavilo další ze svých zbývajících jaderných bloků, Philippsburg 2. Našemu západnímu sousedovi jich zůstává už jen 6. Poslední z nich by měl svou činnost ukončit na konci roku 2022. #energetika #jadro

 Stíhaný bývalý šéf automobilky #Nissan #CarlosGhosn uprchl z Japonska do Libanonu. Soud mu opustit zemi zakázal, a tak údajně utekl v bedně pro představu hudebních nástrojů. Prý neutekl před spravedlností, ale před nespravedlností. To říkají všichni...

 #Huawei loni i přes kontroverze okolo bezpečnostní hrozby v USA dokázala zvýšit zisk o téměř 21 procent na 1,2 bilionu Kč. Nyní navíc dostala možnost ucházet se o tendr na vybudování #5G sítě na druhém největším internetovém trhu světa, v Indii.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty