31.12.2019 3 minuty čtení

Podle špičkového finančního manažera na počátku roku 2020 klesnou akcie nejméně o 15 procent

Trh se vyvíjí a s tím se pohybují ceny akcií. Někdy stoupají a jindy klesají. Podle Jacka Ablina, uznávaného finančního experta, můžeme nyní očekávat razantní pokles.

V nadpisu i v úvodním odstavci jsem zmínil, že to je názor špičkového finančního manažera. Ale kdo to je doopravdy, co má za sebou a můžeme ho skutečně nazvat uznávaným finančním manažerem?

Jack Ablin

Jack Ablin je zakládající člen a hlavní investiční ředitel společnosti Cresset Capital. Je lídrem investičních strategií společnosti, která mimo jiné poskytuje poradenské týmy a rady týkající se nakládání s penězi. Před tím měl Jack více než třicetileté zkušenosti v oblasti správy financí. Působil jako hlavní investiční ředitel společnosti BMO Harris Bank.

Je také autorem knihy Reading Minds and Markets: Minimizing Risk and Maximizing Returns in a Volatile Global Marketplace. Kromě toho často přispívá na CNBN, The Wall Street Journal nebo na Bloomberg. Také působil jako profesor financí na Bostonské univerzitě. Získal A.B. titul na Vassar College v New Yorku, kde vystudoval informatiku a matematiku. S vyznamenáním také získal titul MBA a je držitelem ocenění Chartered Financial Analyst. Ve výčtu ocenění, úspěchů a zkušeností by bylo možné pokračovat, ale pro získání obrázku o tom, že je Jack skutečně z oboru a jeho rady mají váhu, by to mělo stačit.

Pokles > 15 % na začátku roku 2020

Jack Ablin říká investorům, aby na začátku roku 2020 počítali s propadem cen nejméně o 15 procent. "Ceny jsou dost napjaté," říká. Nejnovější výzvu vydal potom, co Nasdaq překročil hranici 9000 a S&P 500 dosáhl rekordního maxima.

Ablin má ve správě zhruba 6,7 miliard dolarů a loni přesunul 30 procent z toho do soukromého kapitálu a hotovosti, protože věřil, že akcie jsou příliš drahé. Od té doby také neprovedl žádné větší investice, ale ani žádné větší prodeje.

Jakou strategii Ablin používá? Říká: "Držím akci minimálně 7 let." Ačkoli varoval trh před možným propadem, sám ho plánuje využít pro zisk na budoucím návratu na dnešní ceny. V roce 2020 se podle něj vrátíme k reálné hodnotě akcií.

Edward Yardeni souhlasí

Ed Yardeni je prezidentem a hlavním investičním stratégem Yardeni Research, Inc., jež poskytuje nezávislé investiční strategie a ekonomické výzkumy.

"Obávám se brzkého poklesu," řekl Yardeni a dodává, že následky budou bolestivé. Předpokládá korekci v rozmezí 10 až 20 procent. Čeho se bojí nejvíce? "Nejvíce se obávám toho, že se nikdo neobává." I přes předpovídané bolestivé následky ale on osobně nevidí příchod recese do roku 2021.

Yardeni říká, že momentálně je nejbezpečnější počkat na další vývoj, respektive na očekávaný propad. Zejména v technologických odvětvích doporučuje vybrat investice a jen o chvíli později nakupovat s lepší cenou.

#investice #expert #finance #penize #byznys #uspech #zhodnoceni #jackablin

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • S odstupem casu to zni jako spravna predpoved.

  +1
  • No, nakonec to nebylo hned na začátku roku, to naopak akcie vyrostly ještě na historická maxima, ale na konci února/začátku března to přišlo.

   0
 • Podobné předpovědi se objevovaly také na přelomu 18/19...a realitu jsme viděli :))
  +1