Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 16 366.

Zaregistrovat se

31.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 31.12.2019: Kolik peněz má po letošku 500 nejbohatších, propad Tesly a obsahový marketing 2020

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré poslední ráno roku 2019 i aktuální dekády, už za několik hodin vstoupíme do 20. let 21. století. Pokud máte pocit, že svět za posledních 10 let udělal obrovský technologický skok kupředu a vše se zrychlilo, pak vězte, že v následující dekádě pravděpodobně lidstvo zařadí ještě vyšší rychlostní stupeň. Chcete-li u toho být a ujistit se, že váš byznys nezakrní, ale půjde s dobou, bude Warengo vašim ideálním partnerem. Máme za sebou z pohledu růstu rekordní prosinec a do nové dekády míříme s velkými ambicemi a ještě větší motivací vytvořit pro vás místo, na němž bude váš byznys opravdu moci utěšeně vzkvétat a rozvíjet se. Jdete do toho s námi? Celý tým Warengo vám do roku 2020 přeje jen to nejlepší, zejména zdraví a radost z práce!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Na rozdíl od příliš nasycené a drahé reklamní platformy na Facebooku jsou videoreklamy YouTube relativně nevyužitý zlatý důl. Navíc, protože se jedná o video, existuje mnohem lepší návratnost investic pro majitele firem, pokud mohou vytvářet chytlavý, kvalitní a poutavý videoobsah... Firmy si to uvědomují a postupně upouštějí od kvantity a přesouvají se ke kvalitě – k obsahu, který dokáže nejen přitáhnout pozornost, ale také ji dlouhodobě udržet a nezklamat očekávání.“ - Martin Brablec

Hvězdami obsahového marketingu pro příští rok budou #videa a #podcasty. Ty zažily boom již letos, ale příští rok je čeká další růst, díky kterému se zřejmě videoobsah stane pro kvalitní marketing zcela nepostradatelným.

-----

Číslo dne

134.200.000.000.000 Kč

500 nejbohatších lidí světa letos navýšilo své souhrnné bohatství o celých 25 % na 5,9 bilionu dolarů (134,2 bilionu Kč). Jen zhruba 50 z nich za posledních 12 měsíců jmění pokleslo. Díky rozvodu je mezi nimi i Jeff #Bezos, který si však udržel 1. příčku.

-----

Vítěz a poražený

NIO Limited +53.72 % (3.72 USD)

Čínský rival Tesly, automobilka #NIO, přidala více než 50 % poté, co oznámila, že ve třetím fiskálním čtvrtletí utržila nižší než očekávanou ztrátu a zaznamenala oproti předchozímu kvartálu výrazný nárůst prodejů.

Tesla -3.64 % (414.70 USD)

Brokerská společnost #Cowen ve své poslední analýze tvrdí, že #Tesla v letošním roce nenaplní své očekávané prodeje. Výrobce prý dodá 356 tisíc vozidel, zatímco sama společnost počítá s 360-400 tisíci.

-----

Burza

Naposledy se nám všechny sledované trhy zelenaly, včera se pro změnu červenaly. Vzhledem k blížícímu se konci roku se není čemu divit. Jen málokdo má chuť na konci roku výrazně nakupovat a řada investorů naopak uzavírá své pozice.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Češi letos za silvestrovskou oslavu utratí v průměru 2300 Kč na osobu. 700 Kč z této částky spolkne jen alkohol. Zejména prodejci šumivých vín očekávají, že letošní rok bude zejména díky vstupu do nové dekády z pohledu poptávky rekordní. #silvestr

Cena #psenice den před koncem roku vytvořila nová letošní maxima. Komodita se vyšplhala na 561 centů za bušl po konstantním růstu o 20 %, který započal v září. Podporuje jej zvýšená poptávka Číny i návrh na zavedení cel na pšenici z Argentiny.

▶Aplikace #WhatsApp od 1. ledna přestává fungovat na mobilech s operačním systémem Windows Phone, na Androidu verze 2.3.7 a starší a na iOS 7 a starších verzích. Toto nové omezení se tak bude týkat pouze těch, kdo mají 6 a více let starý mobilní telefon.

 Česká republika je v evropském měřítku rájem nelegálního prodeje zábavní #pyrotechnika. Nikde nesídlí tolik firem prodávajících bez legitimních kontrol nebezpečnou pyrotechniku jako právě u nás. Tak pozor na prsty!

▶Nejúspěšnějším akciovým titulem roku 2019 se na Pražské burze stala skupina #CME, která letos přidala 57 %. Růstu napomohla i změna majitele, když celou skupinu koupila #PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
5 minut
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty