30.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 30.12.2019: První Muskův hyperloop už příští rok, velké bankovní propouštění a žádný ohňostroj

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno, poslední letošní pondělí je tady a s ním i šance zanechat za sebou v tomto desetiletí ještě nějakou tu produktivitu. Spousta z vás už po celoroční dřině pravděpodobně pověsila práci až do 2. ledna na hřebík. Někteří možná až do 6. ledna. Tak užívejte volna, relaxujte, bilancujte uplynulých 12 měsíců i 10 let a rozjímejte nad tím, v čem by se další rok i dekáda ve vašem podání měla lišit a zlepšit. A pracujícím jako vždy úspěšný a produktivní den!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Boring Co dokončuje svůj první komerční tunel ve Vegas vedoucí od Convention Center na Strip. Po něm společnost čekají další projekty. [Tunel ve Vegas] bude snad plně funkční už v roce 2020.“ - Elon #Musk

Na pozadí Cybertrucku a raket pro kolonizování Marsu Muskova #BoringCompany v Las Vegas nenápadně dokončuje první plnohodnotný tunel pro revoluční transportní systém #hyperloop. Prý se dočkáme už v příštím roce.

-----

Číslo dne

77 780

Světové banky letos oznámily největší propouštění zaměstnanců za poslední 4 roky. Chystají se propustit téměř 80 tisíc lidí. 82 % veškerého propouštění se odehraje v Evropě. Důvodem je snížení nákladů i přizpůsobení se novým technologiím.

-----

Vítěz a poražený

Epizyme +5.45 % (22.62 USD)

Biofarmaceutická společnost #Epizyme posiluje díky slibnému vývoji její nejnadějnější nové látky s názvem tazemetostat, která aktuálně prochází klinickými testy na léčbu nádorů a hematologických malignit.

Aurora Cannabis-4.50 % (1.91 USD)

Producent a distributor léčebného konopí #AuroraCannabis čelí drobnému skandálu. Společnost musela minulý týden propustit klíčového manažera poté, co vyšlo najevo podezření o jeho insider sellingu a dalších pochybných finančních krocích. Akcie za poslední měsíc ztratily již 24 % a v letošním roce již téměř 60 %.

-----

Burza

Přejedení investoři si po svátcích očividně dali oddech, a tak se americké akciové indexy sice udržely na historických maximech, ale více méně jen přešlapovaly na místech. Opakem byla #Prazskaburza, která vystoupala nejvýše za 20 měsíců a letošní rok by mohla uzavřít v optimistickém 20% plusu.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Praha letos změní svou tradici novoročního ohňostroje. Místo něj hlavní město příchod nového roku 1. ledna přivítá projekcí #videomapping na zrekonstruovanou budovu Národního muzea. Majitelé psů si na změnu nepochybně stěžovat nebudou.

#Skodatransportation získala novou smlouvu, na základě které se dalších 15 let bude starat o údržbu vozů Škoda 81-71M, jež brázdí pražské #metro. Mnohaletý kontrakt má hodnotu necelých 15 miliard korun.

 #Tesla včera začala prvním zákazníkům dodávat Modely 3 ze své zbrusu nové čínské továrny v Šanghaji. Vybudovat druhou Gigafactory a zahájit v ní plnohodnotný provoz se společnosti podařilo v rekordním čase. Akcie jsou v závěru roku na historických maximech.

 Další významná globální online služba ve svých luzích a hájích zakázala politickou reklamu. #Spotify se přidává k Pinterestu, Twitchi, Twitteru nebo čínskému TikToku a neumožní americkým inzerentům nákup politické reklamy (mimo USA hudební platforma nákup politické reklamy neumožňuje).

▶České automobilky slaví rekordní rok. Výrobci #Skoda, #TPCA a #Hyundai v závěru roku dotahují mírně slabší první 3 kvartály a vše nasvědčuje tomu, že i letos produkce překoná hranici 1,4 milionu vyrobených vozů.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky