Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
25.12.2019 5 minut čtení

Budoucnost kryptoměn je ve hvězdách, ale těchto 6 odborníků v tom má jasno

Kryptoměny tu zítra vůbec nemusejí být. Stejně tak ale už zítra mohou mít stonásobnou hodnotu. Anebo může cena několik let stagnovat. Jak vidí budoucnost kryptoměn 6 odborníků si můžete přečíst v článku, možná budete překvapení.

Rok 2017 přinesl rekordní nárůst. Následující rok byl ve znamení obrovského pádu, nicméně stále kryptoměnám zůstala slušná hodnota. Letošní rok byl z pohledu výkyvů spíše klidnější. Co přinese rok 2020, který už klepe na dveře? A co ještě vzdálenější budoucnost? Svůj názor nám řekne 6 odborníků.

Tim Draper

"Kryptoměny změní bankovnictví"

Celý svět se připravuje na finanční a především bankovní transformaci. Inženýři a vývojáři produktů usilovně pracovali na přípravě produktů a služeb, aby se mohly Bitcoiny běžně používat a distribuovat. Draper říká, že za rok nebude důvod, platit bankám procenta z převodů nebo úroky z kreditní karty či jiné poplatky. Bitcoin zajistí transakce bez zapojení třetích stran. Čím déle tu Bitcoin a další kryptoměny jako Tezos, Ethereum, Bitcoin Cash jsou, tím roste jejich hodnota, i když je nákupní cena pořád stejná. Draper odhaduje cenu Bitcoinu ve výši 250 000 $ do roku 2022 nebo do Q1 2023.

Judd Rosenblatt

"Je to vynikající, dlouhodobé"

Rosenblatt dává velmi střízlivý názor, protože říká: "To, zda nyní investujete do kryptoměn, by mělo záviset na tom, zda věříte v potenciál technologie blockchain." Uvědomuje si, že to hned nesplnilo všechna očekávání, ale zároveň upozorňuje, že to se také stalo téměř s každou novou převratnou technologií. "Investování do kryptoměn by nyní mohlo být jako vybírání akcií Amazonu za menší cenu než IPO. Ale vše ukáže čas," říká Rosenblatt. Sám je zakladatel a CEO společnosti AE Studio, které se sice přímo nezaměřuje na kryptoměny, ale úzce spolupracují s Protocol Labs a dalšími společnosti. Rosenblatt říká, že je ohromuje pokrok a inovace, které blockchain dělá. Vyvíjí se rychle a stává se stále důležitějším. Z toho důvodu si Rosenblatt myslí, že je krypto vynikající dlouhodobá investice. Samozřejmě vysoce riziková. Rada, kterou dává je investovat jen tolik, o kolik můžete přijít. A držet to dlouhodobě.

Lorenzo Pellegrino

"Je to budoucnost"

Cena v loňském roce sice značně spadla, ale vývoj infrastruktury stojící za kryptoměnami a jejich běžném použití se nikdy ani nezpomalil. Mnoho odborníků zabývajících se kryptoměnami tvrdí, že je vše nyní stabilnější a vyspělejší. Připravené na přesun do další fáze. Velké společnosti jsou donucené diskutovat o kryptoměnách jako o životaschopné budoucnosti. Pellegrino říká, že by chtěl začínající investory upozornit, že obchodování je i na stabilním trhu velmi dynamické a je nutný správný výzkum a řízení rizik.

Dan Schatt

"Bitcoin porazí kritiky - zde je důvod"

Pamatujete si ekonomickou krizi před zhruba 11 lety? To byla doba, kdy se zrodil Bitcoin. Částečně v reakci na vzniklou situaci. Dnes je podle Schatta rozšířen z několika důvodů. Má předvídatelnou míru inflace, protože ho bude jen 21 milionů. Transakce jsou tak transparentní, že se tomu žádná banka nemůže rovnat. A je to systém, který funguje samostatně. Nemusíte někomu věřit a na někoho se spoléhat. Schatt poznamenává, že novináři Bitcoin prohlásili za mrtvý více než 300 krát a z toho nejméně 40 krát v letošním roce. Ale podle něj Bitcoin nikdy nezemře, protože mu lze důvěřovat více než většině vládních měn. Ve světě plném neúspěšných finančních zprostředkovatelů jsou transakce bez prostředníka prostě nejlepší.

Johann Polecsak

"Přijetí kryptoměn je dnes internetem"

"Pád ceny kryptoměn byl dobrý, protože naučil investory, že ne všechny mince jsou tak lesklé, jak by se mohlo zdát," říká Polecsak. Musíme dělat rozhodnutí založená na skutečné tržní hodnotě a ne na spekulacích. A Polecsak dokonce radí, jak určit hodnotu kryptoměny bez hlubokých znalostí: "Hledejte platformy, které lze integrovat do podnikových procesů a zlepšit tím pracovní postupy." Tím dochází k hromadnému přijetí nějaké konkrétní kryptoměny. Když se začal rozšiřovat internet, společnosti ho musely svým zaměstnancům nabídnout, aby se přizpůsobily konkurenci a trhu. V tomto bodu jsme dnes s kryptoměnami, jen nám podle Polecsaka zatím chybí platformy fungující v globálním měřítku.

Alex Althausen

"Rok 2020 přinese historický milník"

Althausen, stejně jako někteří další investoři, hledá spojitost mezi vývojem trhu kryptoměn a akcií Amazonu. Rok 1997 a uvedení akcií na trh za cenu 18 $. V roce 2001 cena více než 300 $ za akcii a následný pád až na méně než 6 $ za akcii. Rok 2018 a cena 2 050 $ za akcii. A jak to bylo s Bitcoinem? Mnozí už tuší, ale pro zopakování. Prudký růst z 3 600 na 19 000 $ za minci v roce 2017. Tvrdý pád pod 3 500 $ a… zatím během roku 2019 pozvolný vývoj. Althausen věří, že rok 2020 přinese historický milník pro celé odvětví kryptoměn, kdy by se z nestabilního aktiva měl stát hlavní způsob platby.

--------------------------

Trh s kryptoměnami se vyvíjí možná rychleji než jakýkoli jiný trh. Je tedy možné, že i výše uvedení lidé změní názor, takže není vyloučené, že se můžete setkat s jejich názorem, který je v rozporu s informacemi v článku, nicméně platí, že v době psaní tohoto textu mají uvedené osobnosti názory, které jsou zde uvedeny.

Článek se snaží vyjádřit a přiblížit názory jednotlivců zde uvedených, ale nenahrazuje jakékoli finanční poradenství nebo doporučení. Můžeme předpokládat (u některých je to jisté), že výše uvedené osoby jsou v kryptoměnách aktivně zapojené, a proto rádi mluví o pozitivní budoucnosti.

#kryptomena #kryptomeny #aktuality #odbornik #expert #budoucnost #vyvoj #investice

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.