Co k Vánocům příbuzným dává Warren Buffett? Nápověda: Nechybí tomu mnoho nul

Warren Buffett patří ke konzervativním, opatrným investorům, kteří se bez výjimky řídí svou strategií a nikdy nečiní unáhlená rozhodnutí. A jak to vypadá, má Buffett podobnou strategii i pro výběr vánočních dárků.

Je zajímavé, že stejně jako Mark Cuban, Oprah Winfrey či Kevin O’Leary i Warren Buffett má svůj "go-to" dárek, který od něj příbuzní mohou očekávat každý rok.

Buffettova bývalá nevlastní dcera Mary (67) prozradila, že Warren příbuzným "vždy dával 10,000 dolarů ve stodolarových bankovkách", ale jeden rok svůj dar změnil a začal jim místo hotovosti dávat 10,000 dolarů v akciích. Mary byla za Buffettova syna Petera provdaná v letech 1980 až 1993.

"Jednou na nás čekala obálka a dopis od něj", prozradila Mary. "Místo peněz nám dal akcie v hodnotě deseti tisíc dolarů. Šlo o společnost, kterou nedávno koupil, trust Coca-Coly."

V dopise pak Buffett příbuzným sdělil, že buď mohou akcie prodat a nechat si hotovost, nebo si je nechat. Mary prozradila, že si cenné papíry nechala: "Říkala jsem si 'no, tohle je cennější než 10,000 dolarů,' a tak jsem si je nechala a akcie opravdu začaly růst. A každý další rok nám dával další akcie... já jsem si navíc nějaké dokupovala i za své, protože jsem věděla, že nadále porostou," popsala Mary, jak jí Buffett nalákal do investičního světa.

Dárek v podobě akcií může být velmi působivý a Buffett není jediným, kdo jej používá. V roce 2017 Kanye West dal své ženě Kim Kardashian West k Vánocům akcie v hodnotě 100,000 dolarů. Konkrétně šlo o společnosti Apple, Amazon, Adidas, Netflix a Disney.

Dnes už dokonce existují i akciové "dárkové poukazy", které začínají na cca 10 dolarech. Obdarovaní je posléze mohou online vyměnit za opravdové akcie nebo část akcie dané společnosti.

Jedou ze společností, která nabízí dárkové kupóny na akcie, je i Stockpile.

A co Buffett odpovídá, když se jej na oplátku příbuzní ptají, jaký dar by rád dostal on sám? Podle Mary po ničem konkrétním netouží: "První rok po naší svatbě mi došlo, že Warren je velmi bohatý, a tak asi žádný dárek nechce. Vůbec jsem netušila, co mu dát, a tak jsem dala dohromady účetní uzávěrku naší hudební společnosti a dala mu tu, abych mu ukázala, že vyděláváme peníze."

Poměrně bizarní dárek, ale vůbec bych se nedivil, kdyby si v něm někdo jako Warren nad cukrovím s chutí zalistoval. Anebo šlo o skrytou snahu získat od něj nějakou tu investici?

#investovani #buffett #vanoce #akcie #darek #rodina

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Skvělý tip na příští Vánoce slight_smile

    1