Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
18.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 18.12.2019: Nejvýnosnější investice dekády, rekordní prodeje Alzy a černý den pro kryptoměny

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, víte, jaká je nejvýnosnější #investice právě končící dekády? Napovíme, že pokud byste do tohoto aktiva v roce 2010 investovali pouhý 1 dolar, dnes by měl dle nedávné zprávy Bank of America Securities hodnotu 90 tisíc dolarů. Své tipy můžete vložit do komentáře níže. Autor první správné odpovědi má u nás malé bezvýznamné plus a zmínku v zítřejším Morning News (pro registrované uživatele včetně odkazu na jejich profil). Mějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je AP Solutions, komplexní řešení pro firmy a státní instituce v oblasti zálohovaní dat a virtualizace. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Jsme z rekordního týdne nadšeni. Věříme, že je to výsledek naší snahy udělat vánoční nákupy na Alze maximálně rychlé a pohodlné. Tomu jsme přizpůsobili celý chod firmy. Výrazně jsme zvýšili množství produktů skladem přímo na pobočkách, zrychlili samotný výdej a zákazníkům rozléváme pro zpříjemnění návštěvy svařák, punč a nabízíme zdarma občerstvení.“

S tím nesnášením otravného zeleného mimozemšťana Alzy to asi nebude tak horké. #Eshop totiž překonal minulý týden český rekord, když online prodal zboží za 1,44 miliardy korun, což potvrdil marketingový ředitel #Alza.cz Jan Sadílek. Dobrá práce pozemšťané!

-----

Číslo dne

10,000,000,000 $

Perný obchodní den za sebou mají #kryptomeny, jejichž trh včera přišel o 10 miliard dolarů své hodnoty. #Bitcoin ztratil 5 %, další měny jako #ether nebo #litecoin 10 %. Bitcoin za poslední měsíc ztratil 23 %, přesto za 12 měsíců přidal více než 97 %. #Volatilita

-----

Vítěz a poražený

Netflix +3.70 % (315.48 USD)

#Netflix se vůbec poprvé ve své historii pochlubil detailními čísly o svých předplatitelích v jednotlivých regionech. Cílem bylo ukázat investorům, že si jejich důvěru navzdory konkurenci zaslouží. A výsledek? Rozhodně zaslouží!

Unilever -9.09 % (56.28 USD)

Britský gigant ve výrobě spotřebního zboží #Unilever včera zažil největší jednodenní výprodej za posledních 16 let. Společnost oznámila, že v letošním roce kvůli silné konkurenci v Severní Americe zřejmě nedosáhne plánovaných prodejních cílů

-----

Burza

#WallStreet druhý den v řadě pokořila svá historická maxima, byť na konci obchodování indexy zamířily zpět k nule. Pokud se nic zásadního nestane, nevypadá to, že je do konce roku bude mít cokoli sílu stáhnout výrazně níže.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶Poslanecká #snemovna schválila daňový balíček pro příští rok. Vyšší zdanění čeká tabákové výrobky, tvrdý #alkohol i #hazard. Jeho cílem je chránit občany před vznikem závislostí a jejich škodlivých dopadů. Až na to, že také klesne DPH na #pivo. Na zdraví!

Aplikace #WhatsApp přestane od 1. ledna 2020 fungovat na telefonech s operačním systémem Windows Phone. Od 1. února 2020 již nebude podporována na iOS 7 i 8 a Androidu 2.3.7. Řešení v případě potíží? Aktualizace, nový mobil či jiná aplikace...

 Spojené státy uvalí sankce na firmy, jež budují podvodní část plynovodu #NordStream2, který povede ruský zemní plyn do Německa a skrz plynovod Eugal i do Česka. Cílem je donutit firmy od projektu odstoupit.

 Německé kontrolní sdružení TÜV si myslí, že #Cybertruck americké #Tesla by aktuálně neprošel testy a nemohl by být na evropských silnicích používán. Za největší problém a bezpečnostní riziko je považován tuhý materiál, z kterého je vůz vyroben.

▶ Kanadská policie řeší bizarní žádost. Klienti tamní burzy kryptoměn žádají exhumaci bývalého majitele, jež loni nečekaně zemřel. Byl totiž jediným, kdo měl přístupové údaje k jejich peněženkám v hodnotě 137 mil. dolarů a čelí podezření, že svou smrt zfalšoval.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty