13.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 13.12.2019: Důležitá dohoda na spadnutí, počet obyvatel ČR díky migraci roste a vína bude méně

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, od včerejšího dne funguje na Warengo další novinka. Při tvorbě Stories si nyní můžete zvolit, zda máte zájem, aby redakce v případě potřeby mohla váš text upravovat. Úpravy mohou zahrnovat vše od opravy pravopisu a dalších nedostatků až po přidání chybějící úvodní fotky, abychom například mohli váš příspěvek vhodně sdílet na sociálních sítích. Až budete vkládat další článek, nezapomeňte se proto ujistit, že máte tuto volbu nastavenou správně. Úspěšný konec pracovního týdne!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Jsme opravdu kousek od velké dohody s Čínou. Mají o ni zájem a my také!“ 

Donald #Trump včera opět ukázal, jakou moc mají jeho slova nad burzovními trhy. Stačil jeden optimistický tweet o Číně a jak se akciové indexy zelenaly. V neděli vstupují v platnost nová cla, takže pokud nějaká dohoda má být, je nejvyšší čas.

-----

Číslo dne

10 681 161

Počet obyvatel České republiky vzrostl na 10,68 mil. Během prvních 9 měsíců letošního roku v Česku přibylo 31,4 tis. obyvatel. 95 % přírůstku obstarala zahraniční migrace. Počet živě narozených (85,2 tis.) rovněž překonal počet zemřelých (83,7 tis.).

-----

Vítěz a poražený

AMD +7.90 % (42.59 USD)

Akcie #AMD velmi pozitivně zareagovaly na zprávu, že Spojené státy jsou velmi blízko uzavření dohody s Čínou. Plánované nedělní zavedení nových cel na čínský dovoz by totiž společnost nepochybně ekonomicky poškodilo.

Roku -4.21 % (139.57 USD)

#Disney+ slaví na streamingovém trhu jeden úspěch za druhým, zatímco #Netflix či #HBO si drží své silné postavení. A v závětří číhá #Apple, zatímco už na jaře dorazí další várka nových služeb. Na takto přesyceném trhu bude #Roku chtě nechtě trpět.

-----

Burza

Po pomalejším začátku týdne se včera akciové indexy #WallStreet razantně vydaly ke svým historickým maximům. Růst způsobilo vyjádření prezidenta Trumpa, dle kterého je prý dohoda s Čínou již na spadnutí.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Druhý den veřejného obchodování znamenal pro #SaudiAramco další růst o 10 %. Svět tak získal první společnost, jejíž valuace přesáhla 2 biliony dolarů. Hodnota ropného gigantu od středečního vstupu na burzu vzrostla již o 300 miliard dolarů.

#MONETA Money Bank koupí za 4,6 miliardy Kč společnost #Wustenrot, respektive její stavební spořitelnu a hypotéční banku. Získá tak 350 tisíc nových klientů.

▶Evropští vinaři letos podle odhadů vyprodukují meziročně o 15-25 % méně vína. Příznivé počasí v době zraní plodů však potenciálně může z letošního ročníku udělat jeden z kvalitnějších. #vino #uroda

 Nad další investicí #SoftBank se stahují mračna. Společnost #OneConnect snížila své plánované IPO na polovinu. Nově chce místo 504 vybrat jen 260 milionů dolarů. Že by další #WeWork na obzoru? Son nezažívá dobrou druhou polovinu roku.

▶ Německá #Telefonica si již vybrala kontraktory pro vybudování 5G sítí u našich západních sousedů. Kromě společnosti #Nokia jím bude i čínské #Huawei. Německo se totiž odmítá řídit doporučením USA, aby Huawei podobné zakázky nedostávalo.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky