Když se budete řídit těmito kroky, budou druzí milejší, příjemnější a sympatičtější

Není nic snazšího, než poukazovat na chyby a nedostatky druhých. Jestliže ale chcete, aby byli druzí o něco sympatičtější, zkuste tyto kroky uvedené v článku. Sice budou vyžadovat jisté úsilí, ale svět se vám potom bude zdát o poznání příjemnější.

Na úplný úvod si ujasníme pojem "sympatie". Ačkoli Wikipedie možná není úplně nejlepším a nejspolehlivějším zdrojem informací, tak ty 3 věty uvedené u pojmu "sympatie", které jsou podložené čtyřmi literárními zdroji, by měly být v pořádku.

Sympatie je podobná jako empatie, ale empatie je pouhé vcítění, zatímco sympatie je i zájem o dobro druhé osoby. Více se blíží k lásce. V širším významu se může používat i jako obliba, náklonnost nebo přívrženectví. Je možné tento výraz použít ve spojení "sympatizovat s…" nějakou politickou stranou, náboženskou organizací, atd.

Zkuste v šest hodin ráno pozdravit s úsměvem souseda slovy „dobré ráno“. Tedy pochopitelně jen pokud je soused už vzhůru, ne že ho kvůli tomu půjdete vzbudit, to by nemělo ten správný efekt. Možná bude dost zaskočený, protože lidé jsou po ránu většinou dost zachmuření. Když to ale budete opakovat další dny, pravděpodobně vám soused milý pozdrav vrátí. Jak to?

Pozitivní nálada je nakažlivá a je druhým (většinou) sympatická. Nejoblíbenější lidé vykazují pozitivní vlastnosti, které působí jako magnet na další lidi. Kdo chce být ve společnosti negativně naladěných lidí? Nikdo. A kdo chce být mezi pozitivně smýšlejícími lidmi? Každý normální člověk.

Nemůžeme ale chtít být v sympatické společnosti, když jsme sami negativní. Je nutné začít u sebe. Udělat ze sebe člověka, s kterým se budou druzí chtít přátelit. Tím zvýšíme pravděpodobnost, že budeme přitahovat pozitivní a sympatické lidi. A jak na to konkrétně?

1) Otevřeně ukažte svou pravost

Oblíbení lidé jsou ti, kteří jsou věrní své povaze. Co to znamená? Nepřetvařovat se a nehrát si na někoho jiného, a to i když je člověk pod tlakem to dělat. Člověk musí být ochoten přijmout důsledky svého jednání a toho, co považuje za správné. Tím získá ocenění druhých. Nezametá věci pod koberec, ale mluví s pravou autentičností a emocionální poctivostí, a to ať už jde o dobré nebo špatné věci.

2) Buďte skromní

Neznamená to, že se máte vzdát svých snů, cílů a ambicí. Znamená to, nevyvyšovat se nad druhé, protože jen tehdy vám druzí budou věřit a získáte si jejich laskavé jednání. Pokora také vede k velkým znalostem a dobrému úsudku.

3) Otevřete se zpětné vazbě

Někteří lidé vidí jen jednu cestu. Jen tu, kterou si sami vymysleli a naplánovali. Člověk, který je druhým sympatický, ale poslouchá názory a rady druhých a je ochoten se na své záležitosti dívat i z jiné perspektivy. Je moudré využívat zpětnou vazbu, protože to pomůže vyhnout se problémům a růst správným směrem.

4) Buďte ochotní se změnit a růst

Také vám na druhých přijde sympatické, když zarytě netrvají na svém názoru, ale jsou ochotní přijmout nové názory? A velmi atraktivní schopností je, když daný člověk uzná svou chybu a je ochotný svůj názor změnit.

5) Povzneste se nad drama

Zvláště ve větším kolektivu je běžné se téměř denně setkávat s pomluvami, spory, obviňováním a dalšími věcmi, které nám přirozeně zvyšují krevní tlak a přivádí nás do stresu. Sympatický člověk je dostatečně moudrý, aby se tím nenechal rozhodit. Zůstane klidný a dívá se na věci z nadhledu.

6) Dávejte si pozor na svá slova

Naprostá většina sporů nebo nedorozumění pramení ze špatné volby slov, anebo z jejich špatného pochopení druhou stranou. Je velmi sympatické, když někdo umí moudře volit svá slova. Nejprve si uvědomí a ujasní své emoce a až pak se rozhodne mluvit a volí ta správná slova.

7) Projevujte druhým empatii

Co udělá oblíbený člověk, když zjistí, že máte nějaký problém? Pravděpodobně si s vámi sedne a bude vám naslouchat, aby porozuměl vašim pocitům a pokud to bude v jeho silách, tak vám pomohl problém zvládnout. Sympatický člověk nevyžaduje dokonalost, protože sám dokonalý není. Naopak si uvědomuje své omezení i omezení druhých a druhé v jejich snažení podporuje.

8) Buďte vděční

Vděčnost je rozhodujícím faktorem pro štěstí a pohodu. Dokládají to i některé výzkumy a je to vidět i v běžném životě. Vzpomeňte na někoho, kdo neustále není spokojený s tím, co v životě má. Určitě v jeho přítomnosti nejste šťastní a v pohodě. A rozhodně tak nepůsobí ani on. Na druhou stranu sympatičtí lidé jsou vděční za to, co mají.

9) Projevte zájem o druhé

To je samotná podstata nejlepších rozhovorů. Učení se od druhých a naslouchání, co dělají ostatní lidé. Jak to dělají a proč to dělají. Každý rád mluví o sobě, tak buďte ti pokorní, kteří dovedou druhým naslouchat. Tím si získáte velkou oblibu u druhých, protože tím dáte najevo, že jste ochotní se od druhých učit a naslouchat jim.

-----------------------

Kouzlo celého procesu totiž nespočívá v tom, že se změní druzí lidé a budou najednou více sympatičtí. Je to v tom, že se změníte vy. Tím se změní to, jak vnímáte druhé a oni vám najednou budou připadat sympatičtější a milejší. A do určité míry se v důsledku vaší změny mohou změnit i oni sami.

Vyzkoušejte být na neurvalého kolegu stále milí, nezvedat hlas a projevovat mu drobné laskavosti. Jistě si své jednání uvědomí a změní ho. Možná ne, ale když nezačnete vy, tak on určitě ne a šance na zlepšení nebude žádná. Když to vyzkoušíte, možná vás výsledek mile překvapí.

#vztahy #osobnirozvoj #obchod #partner #jednani #schuzka #povaha

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.