Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
01.12.2019 4 minuty čtení

Dolarovým milionářem už ve 26 letech. Přesto šetří 97 % svých příjmů a za 2 věci odmítá utrácet

Graham Stephan má za sebou opravdu zajímavý příběh. Dolarovým milionářem se stal ve 26 letech. Nyní je mu 29, ročně vydělá přes milion dolarů a stejně 97 % z toho šetří. Jak vydělává a za co odmítá utrácet více, než je nezbytné?

Když se Stephan nedostal v 18 letech na vysokou školu, začal s kariérou realitního makléře. Neplánoval se tomu věnovat, naopak se chtěl za rok opět přihlásit na vysokou školu, ale postupně zjistil, že si kariéru realitního makléře zamiloval.

Říká, že první dům prodal až po více než půlroce usilovné práce šest až sedm dní v týdnu, deset až dvanáct hodin denně. Když ho prodal, získal pocit, že to dokáže znovu. Žil se svým otcem a šetřil, jak nejvíce to šlo. Jakmile vydělal dostatek peněz, koupil vlastní nemovitost, kam se přestěhoval a pokračoval v práci na realitním trhu. Netrvalo dlouho a prodával ročně nemovitosti v hodnotě 12 až 20 milionů dolarů, což mu zajistilo slušnou provizi.

To ale zdaleka není jediný příjem Stephana. Dlouhá léta sledoval videa na YouTube. Připadalo mu to jako dobrá zábava a sám to vždycky také chtěl dělat, ale hned se vždy uzemnil myšlenkou, že by ho asi stejně nikdo nechtěl sledovat. I přes to se nakonec rozhodl to vyzkoušet. Udělal první video, které získalo asi 10 zhlédnutí, a on si říkal: „Ach bože, moje video vidělo 10 lidí.“ A tak začal dělat videí více.

V současnosti má 2 kanály. Na jednom má více než milion odběratelů. Na druhém asi 230 tisíc. Díky tak velkým číslům se příjmy z YouTube postupně staly jeho hlavními. Údajně dnes tvoří asi 85 % jeho ročních příjmů. Měsíčně by mělo jít zhruba o 90 tisíc dolarů jen z YouTube.

Kromě úspěchu na YouTube a prodeje realit sám také nemovitosti kupuje a pronajímá je. Dokonce žije v domě, který je rozdělený na dva samostatné byty, přičemž jeden z nich pronajímá. K jeho dalším příjmům patří prodej online kurzů a také s YouTubem související spolupráce se sponzory.

 

V letošním roce se jeho měsíční příjmy pohybovaly v rozmezí od 61 tisíc dolarů do 221 tisíc dolarů. Průměrně to je 150 tisíc dolarů. A kolik Stephan utrácí? Zhruba 5 tisíc dolarů měsíčně. Více než polovina jeho výdajů padne na hypotéku. Další už podstatně menší částky jsou za dopravu, jídlo, pojištění, posilovnu, poplatky za kreditní karty a další různé drobné výdaje.

Ačkoli je na dobré cestě, aby v tomto roce vydělal 1,6 milionu dolarů, přesto říká, že jsou dvě věci, za které odmítá utrácet. První z nich je káva. Tvrdí, že cena kávy ve Starbucks, Coffee Bean a na dalších místech je směšná, takže si ji raději doma dělá sám za, protože ho šálek vyjde na 20 centů.

Druhou věcí, za kterou odmítá utrácet více než je nutné, je designové oblečení. „Prostě nevidím důvod utratit 700 dolarů za boty Gucci, když mohu jít do jiného obchodu a koupit si boty za zlomek ceny.“

Kromě těchto dvou věcí Stephan šetří i na nákupu jídla, které kupuje u osvědčených obchodníků za příznivé ceny. Když jde jíst do restaurace, obvykle se rozdělí se svou přítelkyní.

Teď možná můžete nabýt dojmu, že žije upjatý život a nic si nedopřeje. Opak je ale pravdou. V dubnu tohoto roku si koupil Teslu Model 3, jejíž cena začíná na 35 tisících dolarech. Stephan ale tvrdí, že ji měl zadarmo. Jak je to možné? Natočil video o nákupu, které se stalo virálním a údajně mu celé auto zaplatilo. Mnoho lidí tvrdí, že mu video vydělalo jen díky clickbaitovému nadpisu, ale to nic nemění na tom, že mu video vydělalo nemalé peníze.

 

Ohledně svého šetření Stephan říká, že je v tom opravdu extrémní, ale je na to hrdý. Dodává však, že nemusíte šetřit na každém nákupu a pracovat 12 hodiny denně, aby se z vás stal milionář. Musíte ale myslet jinak než druzí. Netradičně. A na vše se dívat z jiné perspektivy. Uvědomuje si, že to, co funguje pro něj, nemusí fungovat na někoho jiného, a proto říká: „Nemyslím si, že existuje univerzální přístup, ale musíte prostě myslet kreativně a dělat něco jiného, než dělá většina lidí."

#podnikatel #makler #byznys #milionar #nemovitosti #youtube #youtuber #financnigramotnost #moneymanagement

Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
9 minut
6 minut
6 minut
6 minut
5 minut
8 minut
7 minut
7 minut
6 minut
17 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
9 minut
6 minut
6 minut
6 minut
5 minut
8 minut
7 minut
7 minut
6 minut
17 minut