Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
29.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 28.11.2019: EET budeme mít navždy, Ford vyprodal elektrický Mustang a Apple bez páteře

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, včerejší výzva k přihlášení se na #Twitter, aby váš účet náhodou nebyl během čistky neaktivních účtů smazán, byla nakonec, zdá se, předčasná. Sociální síť nyní zvažuje, že podmínky mazání účtů změní. Reaguje tak na námitky, které Twitteru připomněly, že by de facto mimo jiné vymazal tweety zesnulých lidí. Ve svém včerejším prohlášení Twitter přiznal, že na tento aspekt nemyslel. Úspěšný den s Warengo!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Elektronická evidence tržeb je jedním z nejvýznamnějších daňových opatření a zároveň nejdůležitějším krokem k nápravě podnikatelského prostředí v naší novodobé historii. EET už nikdo nikdy nezruší, je nedílnou součástí naší ekonomiky. Bylo nezbytné EET dotáhnout, jinak by snaha narovnat podnikatelské prostředí zůstala na půli cesty.“ - Alena Schillerová

Česká republika již #EET používá téměř 3 roky a ministerstvo financí očekává, že v příštím roce do státní kasy přinese 15,2 miliardy Kč. Zhruba 2,4 miliardy navíc ministerstvo očekává jen díky tomu, že v květnu bude povinné EET rozšířeno na nové obory. #dane

-----

Číslo dne

9

Tesla Cybertruck již má přes 250.000 objednávek. #Ford nyní oznámil, že všechny kusy ze série "#FirstEdition" jeho elektrického Mustangu #MachE byly objednány během 9 dní. Záloha na objednávku činila 500 USD. Ford však počet objednaných vozů neoznámil.

-----

Vítěz a poražený

Telefonica +1.17 % (6.856 EUR)

BMW -1.50 % (73,620 EUR)

Americké akciové burzy včera spaly, neboť za oceánem probíhaly oslavy Dne díkůvzdání.Tento svátek se podepsal i na malých pohybech evropských akcií. Těm maličko pokazil optimismus prezident #Trump schválením zákona, který podporuje protestanty v Hong Kongu. Mírně proto klesaly a výjimkou nebyla ani Pražská burza. Celkově však bylo po celou čtvrteční seanci jasné, že investoři si počkají, jak se po krocanech vyspí #WallStreet.

-----

Burza

#Prazskaburza dnes kvůli přechodu na nový obchodní systém T7 mít zkrácené obchodní hodiny. Obchodování akcií bude probíhat jen do 14:20 hodin.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Britská královna #Alzbeta II. se dle portálu Express chystá během následujících 18 měsíců vzdát koruny a odejít do královského důchodu. Důvodem má být pokročilý věk panovnice. Trůn po ní podle všeho převezme její syn princ #Charles.

▶ Svaz zdravotních pojišťoven navrhuje, aby lidé, kteří si vědomě ničí zdraví, nesli za tuto skutečnost následky v rámci zdravotního pojištění. V praxi by to znamenalo, že například #kuraci by měli platit vyšší zdravotní pojištění než #nekuraci.

#Ukrajina se osočila vůči #Apple poté, co společnost ve svých aplikacích pro ruské uživatele začala #Krym uvádět jako území Ruské federace. Tim #Cook změnu brání tím, že se Apple "jen přizpůsobuje ruské legislativě".

▶ Babišově ústavní stížnosti slovenský #Ustavnisoud vyhověl. Soudy se tak budou muset znovu začít zabývat jeho žalobou, ve které tvrdí, že je ve svazcích #StB uváděn jakožto agent neoprávněně. Babiš chce prozatím počkat na to, jak se vyjádří jeho právníci.

Evropský parlament včera oficiálně vyhlásil klimatickou krizi. Vyzvala novou Evropskou komisi, aby ve svých legislativních návrzích a rozpočtu kladla důraz na skutečnost, že členské země #EU se zavázaly snížit do roku 2030 #emise skleníkových plynů o 40 %. #klima

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty