Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 28.11.2019: Peking poučuje o demokracii, minimální mzda a mazání twitterových účtů

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, pokud jste náhodou nebyli déle než 6 měsíců na svém Twitteru, udělejte si dnes chvilku a přihlaste se tam. 11. prosince se totiž chystá dosud největší čistka neaktivních twitterových účtů (viz. níže). Úspěšný den s Warengo!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Výsledky nedělních lokálních voleb značí ohrožení demokratického vývoje Hong Kongu, jelikož jejich výsledky byly zkresleny nezákonnou činnosti opozičních sil ve prospěch jejich kandidátů“ - China Daily

Čínský státní list #ChinaDaily zareagoval na výsledky voleb v #HongKong, které drtivě ovládli prodemokratičtí kandidáti. Ve svém komentáři výsledky označil za zkreslené a ohrožující demokratický vývoj města. Opozice prý vedla "sabotážní kampaň".

-----

Číslo dne

14.600 Kč

Zaměstnavatelé se od vlády konečně dozvěděli, kolik bude v příštím roce činit #minimalnimzda. Ta nakonec po nalezení kompromisu s odbory pro rok 2020 vzroste o 1250 korun a bude činit 14 600 Kč. Poroste také zaručená mzda, a to o 2500 korun na 26 700 Kč.

-----

Vítěz a poražený

Autodesk +5.49 % (180.18 USD)

Softwarová společnost #Autodesk, která je vydavatelem známého průmyslového softwaru AutoCAD, v #Q3 dokázala vyprodukovat lepší než očekávané ekonomické výsledky. Zisk na akcii dosáhl 78 centů oproti očekávaným 70-74 centům.

Dell -5.40 % (50,32 USD)

Výrobce počítačů #Dell včera ztratil více než 5 % poté, co společnost snížila svůj celoroční odhad příjmů. Jako důvod nižších příjmů uvedla nedostatek čipů, který jí neumožňuje růst takovým tempem, jakým by nyní chtěla.

-----

Burza

#WallStreet včera rostla i počtvrté v řadě a index #SP500 opět musel ve své historické knize přepsat maximální dosaženou hodnotu. Investory povzbudil revidovaný růst #HDP USA v Q3 o 2,1 %. Svou úterní ztrátu umazala #Prazskaburza.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Poslanci ve 2. čtení navrhli ve státním rozpočtu pro příští rok změny, jež by znamenaly přesun více než desetiny plánovaných státních výdajů (177 miliard korun). Které návrhy ministryně financí Alena Schillerová přijme, oznámí ve třetím čtení 4. prosince. #statnirozpocet

Mezi nejpracovitějšími a nejméně pracovitými Evropany je v průměrné odpracované době během života rozdíl propastných 10 let. Zatímco #Svedove v průměru odpracují 41,9 let, #Italové jen 31,8 let. (#Cesi 36,3 let, což je bez desetiny průměr EU).

Americký prezident #Trump chce mexické drogové #kartely umístit na seznam teroristických organizací. Kromě zákazu vstupu na území USA by to pro ně znamenalo i zablokování jakýchkoli peněz napojených na kartely v amerických bankách. #terorismus

▶ Nebyli jste dlouho na #Twitter? Je čas to napravit. Sociální síť totiž 11. prosince vymaže všechny účty, které jsou neaktivní již více než 6 měsíců. Jediným způsobem, jak smazání zabránit, je přihlásit se do daného data zpět na svůj účet.

#Novela silniční dopravy, kterou včera schválila poslanecká sněmovna, nově zruší povinnost taxikářů mít v autě taxametr. Při elektronickém objednání jízdy rovněž nebude taxík muset mít na střeše svítilnu. Místo ní bude stačit viditelná evidenční nálepka. #taxi

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • btw ten Twitter tímhle přijde tak o polovinu uživatelů, nevím do jaké přesně metriky to započítávají, ale bude to dost citelný zásah.
  0
  • Taky si myslím, že to bude hodně lidí. Já jsem si celou dobu myslel, že to je třeba účty neaktivní poslední rok/dva (těch bude taky hromada). Ale 6 měsíců je celkem nic. Myslím si, že jim pak další rok budou postupně bombardovat support lidi, že jim někdo ukradl účet atp. :D
   0
  • Jen ja sam tam mam 4 neaktivni ucty :D Mozna vic :D
   0
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky