26.11.2019 4 minuty čtení

Chcete uspět? Miliardář Bloomberg radí vyřadit ze svého slovníku a mysli toto jedno slovo

Do boje o Bílý dům míří další dolarový miliardář. Michael Bloomberg oznámil svou kandidaturu v neděli a mimo ni na svých sociálních sítích prozradil, jak se mu podařilo jeho jmění ve výši 54,1 miliardy dolarů vybudovat.

#Bloomberg zpočátku nebyl žádným úspěšným podnikatelem. Dokonce nebyl ani podnikatelem. Vystudoval obor elektroinženýrství, načež se stal zaměstnancem v softwarové firmě. Při propouštění však zůstal pod čarou, a tak skončil ve 39 letech bez práce a bez jasného plánu, co dál se životem.

"Měl jsem ale myšlenku založit společnost, a tak jsem to riskl," napsal Bloomberg v rámci oznámení své kandidatury. Psal se tehdy rok 1981 a Bloomberg společně se třemi svými přáteli (Thomas Secunda, Duncan MacMillian, Charles Zegar) založil softwarovou společnost Bloomberg L.P.

Ta dnes patří ke globálním lídrům v byznysu, mediích a poskytování finančních dat. Ve svých 167 kancelářích napříč celým světem zaměstnává 20 tisíc lidí a její loňské příjmy přesáhly 10 miliard dolarů.

Bloomberg však na prvním místě zdůrazňuje, že svého jmění, úspěchu ani následné politické kariéry, které otočily druhou polovinu jeho pracovního života oproti té první doslova vzhůru nohama, by nikdy ani omylem nemohl dosáhnout sám. A pokud by mohl dát dnešním mladým lidem, kteří to myslí s podnikáním vážně, radu, bylo by to vymazat ze svého slovníku jedno konkrétní slovo.

"Moje rada je zbavit se slova 'já' a vyměnit jej za 'my'. Vše, co děláte, bude dříve či později vyžadovat spolupráci. Musíte mít proto po boku lidi, kteří vám pomohou, čehož dosáhnete tak, že pomůžete vy jim."

Úspěch jeho společnosti a velké zisky, které se jí daří vydělávat, podle Bloombergova pevného přesvědčení odrážejí, jakým způsobem investuje do svých zaměstnanců.

Bez druhých to nejde

"Platíme naše lidi velmi dobře a poskytujeme jim tu nejlepší dostupnou zdravotní péči. Pokud se někomu narodí dítě, dostane šest měsíců placené dovolené."

Když je řeč o úspěchu, neopomene Bloomberg nikdy zmínit své čtyři klíčové hodnoty: upřímnost, integritu, férovost a inkluzi. Právě tyto si chce nyní s sebou vzít i do prezidentského souboje a věří, že mu pomohou zvítězit.

Bude zajímavé, jestli a jak se Bloomberg během své prezidentské kampaně pokusí využít své mediální impérium a pohádkové jmění. Ve srovnání s Trumpem je podle Forbesu jeho jmění 17x větší. Vzhledem k výše napsanému mu musí být jasné, že pokud chce vůbec v únoru uspět v demokratických primárkách, bude potřebovat zatraceně dobrý tým pro svou kampaň

I z našich vlastních luhů a hájů víme, že miliardy dokáží v politickém boji bez problémů zaplatit špičky ve svém oboru a zajistit majetnému politikovi před konkurencí slušný náskok. Bude to ale v případě Bloomberga stačit? A myslíte, že někdo jiný, než další ostřílený byznysmen s prořízlou pusou, která si nebere s kontroverzními tvrzeními servítky, má vůbec šanci někoho, jako je #Trump porazit?

Vypadá to, že americké prezidentské volby se pomalu a jistě stávají poměrně přesnou přehlídkou dnešní politické kultury. Na jedné straně se do ní hrnou miliardáři, zatímco na druhé se rojí levicově silně zaměření politici, kteří by z těch miliardářů skrz daně nejraději zase udělali jen milionáře. A někde uprostřed mezi nimi stojí tradiční politici jako Joe Biden, kteří se ani k jednomu z těchto táborů přidat nemohou, ale o samotě pomalu a jistě ztrácejí svou někdejší popularitu. Čeká nás zajímavý rok 2020.

#osobnirozvoj #podnikani #uspech #politika #hodnoty #uprimnost #integrita #ferovost #inkluze #kampan

Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Vypadá to podezřele, jakoby mu začínala kampaň :D
    0
    • Ne jenom jakoby :D . Mám ale obavu, že se za pár měsíců přesvědčí, že politický úspěch se tak snadno koupit nedá.
      0
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky