26.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 26.11.2019: Volkswagen oťukává Teslu, úspěšný bikesharing a naděje pro stavbu dálnic

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, včerejší tip vyšel a akcie Tesly na úvod pondělního obchodování posílily o 4 %, byť jim následný výprodej tři procenta ubral. Svou roli v tom zřejmě sehrál i fakt, že Tesla již má dle Muska na svůj dosud neexistující model 200,000 objednávek. Takto geniální marketing zkrátka nelze přehlédnout. Kolik odvážlivců už si asi jeden #Cybertruck za poplatek 100 dolarů zarezervovalo z našich luhů a hájů? Úspěšný den s Warengo!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Podstatným nástrojem k urychlení přípravy staveb je možnost umístit a povolit dopravní stavbu v jediném řízení, a to na základě méně podrobné dokumentace, s nímž je spojen také pouze jediný přezkum. V praxi by to mohlo znamenat zkrácení přípravy jednotlivých staveb až o tři roky.“ - Vladimír Kremlík, ministr dopravy

Vláda schválila tzv. liniový zákon. Že by se už v budoucnu neopakovaly trapasy, kdy se se sousední zemí domluvíme na postavení dálnice, přičemž na nás pak sousedé na hranici roky čekají, protože nejsme schopni efektivně ani vykoupit pozemky?

-----

Číslo dne

1.400.000 km

Češi se zamilovali do bikesharingu. Populární služba #Rekola oznámila, že během letošní sezóny vzrostl počet jejich uživatelů od začátku roku ze 170 na 250 tisíc. Ti letos ujeli celkem 1,4 milionu km, z toho 830 tisíc km konkrétně Pražané.

-----

Vítěz a poražený

Tiffany +6.17 % (133.25 USD)

Oťukávání je u konce. Francouzský koncern Bernarda Arnaulta #LVMH převezme za 16,2 miliardy dolarů kontrolu nad tradičním americkým prodejcem luxusních šperků #Tiffany. Jde o největší akvizici, jakou doposud skupina Moët Hennessy Louis Vuitton SA provedla.

Comcast -3.24 % (43.35 USD)

Dle výnosu největší mediální korporace světa #Comcast včera na burze ztrácela i přesto, že její Relative Strength Rating byl na úvod týdne zvýšen z 69 na 73. Akcie společnosti nicméně v září vystoupaly na historická maxima, a tak je korekce na místě.

-----

Burza

Úvod týdne se na #WallStreet opět nesl ve znamení růstu hlavních akciových indexů, které znovu překonaly historická maxima. Stačila jim k tomu optimistická rétorika Trumpa i Číny vůči uzavření obchodní dohody.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Uber dostal v Londýně padáka. Dopravní úřad Transport of London mu odmítl prodloužit licenci kvůli kupícím se pochybením ze strany alternativní taxislužby. Mimo jiné mělo jít i o ohrožení bezpečnosti pasažérů. Uber se chce proti rozhodnutí odvolat. #londyn

#Volkswagen dle německého Manager Magazinu pokukuje po #Tesla a zkouší amerického výrobce elektromobilů oťukávat ohledně možného odkupu podílu automobilky. Určitě není jediným, kdo by o technologie Tesly měl ve svém koncernu zájem.

Americký miliardář a podnikatel Mark #Cuban koupil doménu Democracy.com. Jeho hlavním důvodem bylo, aby "ji nikdo nezneužil pro svou politickou agendu". Cuban doménu neplánuje prodat a odmítl rovněž sdělit, kolik za ni zaplatil.

#EBay se zbavuje online burzy vstupenek #StubHub. Za 4 miliardy dolarů ji od něj koupí evropský konkurent #Viagogo. Výsledkem spojení bude obr na trhu prodeje lístků, který bude denně prodávat statisíce vstupenek ve více než 70 zemích.

#Frozen2 zažil ve světových kinech nejlepší první víkend v historii animovaného filmu. Film vydělal $358,2 milionu, čímž překonal letošní rekord Toy Story 4 ($240,9 milionu) a překonal očekávané příjmy z debutového víkendu.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky