19.11.2019 3 minuty čtení

O'Leary se vysmívá teorii work-life balance. Pokud chcete opravdu uspět, budete makat 25 hodin denně

Není nejmenších pochyb o tom, že opravdový byznysový úspěch se těžko dostaví bez tvrdé práce. Jenže nejnovější trendy velí k opatrnosti, přílišná upracovanost prý není dobrá, měli byste myslet také na své zdraví a nejbližší. Co tedy funguje?

Kevin O'Leary, známý americký byznysmen a hvězda investiční reality show Shark Tank, je přesvědčen o tom, že pokud chcete být úspěšnými podnikateli, měli byste se připravit na opravdovou dřinu. Podle něj nemůžete očekávat enormní úspěch, pokud se budete snažit dosáhnout životní rovnováhy mezi prací a volným časem.

"Čeká vás 25 hodin dřiny denně, sedm dní v týdnu a už navždy,‘‘ řekl O'Leary v nedávném rozhovoru pro server CNBC s tím, že na své záliby a koníčky můžeme přinejmenším prvních pár let zapomenout.

O'Leary dodává, že pokud vám stačí průměrné výsledky a maličká firma neustále se obávající o své přežití, pak si klidně odpočívejte, ale pro dosažení masivního úspěchu v podobě startupového jednorožce či globální korporace vás čeká tvrdá práce 24/7, tedy každý den v týdnu, a to od rána do večera. Bez kompromisů.

"Budete bojovat s nespočtem lidí lačnících po úspěchu, kteří budou ochotni nakopat váš zadek," dodává O'Leary bez servítek s tím, že právě v dnešní rychlé ekonomice je téma konkurence velmi aktuální a je zřejmé, že pokud cokoli zaspíte, vaši rivalové v byznysu vám seberou zákazníky i tržní podíl.

Že podle vás mluví O'Leary z cesty? Pak vězte, že k majetku v hodnotě přes 400 milionů dolarů se nedostal náhodou. Svou každodenní divokou rutinu startuje ráno ve 4:30, kdy začne doslova kmitat mezi svými investicemi, firmami, přednáškami a rozhovory. To vše stíhá pouze díky perfektně zvládnutému time managementu.

Stejný přístup k byznysu O'Leary vyžaduje také od podnikatelů, do jejichž firem vloží peníze. Pokud do někoho tento pětašedesátiletý byznysmen zainvestuje, chce v něm neustále vidět stejného maniaka posedlého vlastním byznysem, jakým je on sám.

"Je to dlouhá a tvrdá cesta, ale stojí to za to. Není to o chamtivosti, je to o honbě za svobodou. Jestliže se stanete úspěšnými podnikateli, pak vás to skutečně duševně osvobodí. A to je něco, za co stojí bojovat," dodává O'Leary s tím, že kromě tvrdé práce je důležitou vlastností každého podnikatele neochvějná vytrvalost.

#podnikani #byznys #inspirace #prace #navody #rady #tipy

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Svou každodenní divokou rutinu startuje ráno ve 4:30, kdy začne doslova kmitat mezi svými investicemi, firmami, přednáškami a rozhovory. // "Je to dlouhá a tvrdá cesta, ale stojí to za to. Není to o chamtivosti, je to o honbě za svobodou." // we need a doctor here! diagnóza narcistní dinosaurus
    +1
  • Trochu blázen ten pán :D
    +1
  • No OLeary se s věcmi nikdy moc nemazal :))
    0