15.11.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 15.11.2019: 30 let svobody, zpomalující ekonomika a historicky nejvíc podnikatelů

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, dnes se těm z vás, kteří zažili revoluci v listopadu 89 a pamatují si to, přímo nabízí položit obligátní otázku: "Kde jste mezi 15. a 20. listopadem byli? A jak moc se váš život za posledních 30 let změnil?" I pokud se žádných oslav neplánujete osobně zúčastnit, určitě je na místě se bez ohledu na zaneprázdněnost aspoň na chvíli zastavit a uvědomit si, co jsme před 30 lety získali. Úspěšný den a sváteční víkend všem!

-----

Partnerem newsletteru je Zonky a jejich nová investiční služba Rentiér, díky které už nemusíte spořit, ale rovnou vydělávat. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„V dnešní marketingové komunikaci je běžné, že firmy využívají svátky nebo významná data ke své propagaci. Často se ale stává, že si nepromyslí důvod a podstatu svého spojení a prostě parazitují. Zvláště když se jedná o politickou událost vedoucí ke změně režimu. A zvláště když se jedná o globální korporace nebo firmy s produkty bez vztahu k Česku.“ - Ondřej Vácha, marketingový expert

Slivovice 30 let svobody, Revoluční bageta, Preclíky ve tvaru V z Globusu, limitovaná edice láhví Sodastream či Sametový ležák Plzeňského Prazdroje. Marketeři českých firem se snaží na dnešním výročí vydělat tak moc, že z toho místy vznikají vskutku bizarní produkty, nad kterými zřejmě nikdo příliš nepřemýšlel. #30letsvobody

-----

Číslo dne

2,5 %

Tuzemská #ekonomika ve třetím čtvrtletí naplnila očekávání analytiků jen z poloviny, když meziročně rostla o 2,5 % místo tipovaných 2,7 %. Mezičtvrtletně však růstem o 0,7 % překonala očekávaných 0,4 %. #HDP oproti Q2 vzrostlo o 0,3 %.

-----

Vítěz a poražený

Roku +4.45 % (148.70 USD)

Výrobce streamovacích zařízení #Roku patří mezi akcie, na které se investoři na prahu streamovací války dívají s velkou nadějí. Zatímco giganti jako #Disney, #Netflix či #Apple vyrážejí do konkurenčního boje, Roku na něm může těžit téměř za všech okolností.

Cisco -7.33 % (44.91 USD)

#Cisco Systems zveřejnilo zhoršení svých očekávaných ekonomických výsledků, což v investorech vyvolalo obavy. Několik analytiků v reakci zhoršilo své výhledy pro tento akciový titul.

-----

Burza

Překvapuje ještě někoho, že #WallStreet opět uzavřela okolo nuly? Vzhledem k tomu, že všechny hlavní akciové indexy se drží nedaleko svých historických maxim, není to vlastně špatně. #Q3 výsledková sezóna se nám pomalu a jistě chýlí ke konci. 

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Ministerstvofinanci by rádo zmodernizovalo účetnictví a učinilo jej jednodušším a efektivnějším. Ministryně Schillerová navrhuje i zrušení podvojného #ucetnictvi pro fyzické osoby s ročním obratem přesahujícím 25 milionů korun.

Ve středečním losování Sportky vyhrál neznámý sázející ze Středočeského kraje historicky druhou nejvyšší výhru. Na tiketu za 220 Kč trefil všech 6 čísel a s nimi i #jackpot ve výši 250,9 milionu korun. #sportka

#Facebook už letos zrušil 5,4 milionu falešných účtů. Za celý loňský rok to bylo 3,3 milionu účtů. Sociální síť odhaduje, že přibližně 5 % z 2,5 miliardy účtů, jež jsou aktivní aspoň jednou měsíčně, je falešných.

▶ Evropská investiční banka (#EIB) chce přestane s koncem roku 2021 definitivně podporovat jakékoli projekty z oblasti fosilních paliv. Opatření tak vstoupí v platnost oproti původnímu plánu o rok později. Loni EIB na projekty z této oblasti dala 2 miliardy eur.

▶ V České republice v letošním třetím kvartálu podnikalo nejvíce osob v historii. Celkový počet OSVČ dosáhl k 30.9.2019 čísla 1 036 201 a překonal tak dosavadní rekord z loňska, jež na konci září činil 1 015 971 #OSVC. #podnikani

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty