31.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 31.10.2019: Twitter ruší politickou reklamu, milionáři čekají krizi a ...

A FED dále snižuje úrokové sazby. Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, zákaz politické reklamy je od Twitteru odvážný krok. Vzhledem k tomu, že se blíží prezidentské volby v USA, je možné, že se negativně projeví už na letošních Q4 výsledcích. Zajímavá byla také reakce Marka Zuckerberga, podle kterého je transparentnost okolo politické reklamy důležitější než její plošný zákaz. Mezitím Q3 výsledky Facebooku shodou okolností ukazují, že letošní dosavadní čistý zisk 6,09 miliardy dolarů stojí z velké části na stále vyšších příjmech z reklamy. Takže tak ;-). Mějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Rozhodli jsme se zastavit veškerou politickou reklamu na Twitteru, a to globálně. Věříme, že dosah politických poselství by měl být zasloužený, ne koupený. Byť je internetová reklama nesmírně mocná a pro komerční inzerenty velmi efektivní, tato moc s sebou v oblasti politiky přináší výrazná rizika.“

CEO Twitteru #JackDorsey včera oznámil, že jeho sociální síť celosvětově zakáže politickou propagaci. Zákaz přichází ve chvíli, kdy pomalu a jistě začínají na obrátkách nabírat kampaně pro americké prezidentské volby, které proběhnou v příštím roce. #twitter

-----

Číslo dne

35 %

Dle průzkumu #JTBanka 35 % českých dolarových milionářů očekává, že do dvou let dorazí ekonomická #krize. Vnímají ji však jako příležitost k zajímavým nákupům. Pětina vsází spíš na horizont pěti let. Jen 6 % milionářů krizi v následujících pěti letech nečeká. 

-----

Vítěz a poražený

General Electric +11.47 % (10.11 USD)

Akcie #GeneralElectric včera převedly výjimečně velký jednodenní růst. Mohly za to lepší než očekávané příjmy i zisk na akcii za #Q3. Někteří analytici však varují, že výsledky nebyly čistě pozitivní a akcie GE se zdají být lehce překoupené.

Yum! Brands -5.81 % (103.34 USD)

Americká fastfoodová korporace, která provozuje známé značky #TacoBell, #KFC, #PizzaHut a #WingStreet, včera ztrácela poté, co v Q3 vykázala slabé výsledky. Zisk na akcii dosáhl jen na 80 centů a zaostal za očekáváním analytiků, jež bylo 94 centů.

-----

Burza

Wall Street s včerejšími pohyby čekala až na to, zda #FED sníží úrokové sazby o čtvrt procenta. Očekávání se nakonec potvrdilo, a tak všechny hlavní akciové indexy zamířily vzhůru, index #SP500 vytvořil nové intradenní historické maximum na 3050,10 bodech.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

Česko je z pohledu délky stavebního řízení zoufalou zemí podobnou Kamerunu, Barbadosu, Hondurasu či Burundi. Dle Světové banky je průměrná délka stavebního řízení u nás aktuálně 246 dní, což nás v žebříčku 190 zemí řadí až na 157. místo. 

Koncern #Volkswagen letos zatím meziročně zvýšil provozní zisk o 11 % a obrat o 7 %. Ujistil tak své investory, že šuškanda o zpomalování automobilového průmyslu se ho netýká. Hlavními tahouny pozitivních výsledků společnosti jsou #SkodaAuto a #Porsche.

Q3 výsledky #Apple ukazují, že společnosti se i přes klesající zájem o #iPhone (meziroční pokles prodejů o 9 %) daří hledat nové zdroje příjmů, jako jsou #AppleWatch, #AirPods a nové online služby. Letošní tržby již dosáhly 64 miliard dolarů, což je meziročně o 2 % víc.

▶ Dánsko jako poslední schválilo výstavbu plynovodu #NordStream2, skrz který bude zemní plyn z Ruska do Německa mířit na dně Baltského moře. Ruský Gazprom se tak v jeho vodách může pustit do stavby. Projekt kritizují Ukrajina, Polsko či USA.

▶ Zakladatel #Wikipedie Jimmy Wales vytváří svou vlastní sociální síť s názvem #WTSocial. Jeho cílem je přenést na ni některé principy Wikipedie, jako je například nulová reklama či možnost celé komunity zpracovávat všechny zveřejněné příspěvky.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.