24.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 23.10.2019: Vyplacení lháře, kvantová nadvláda Google a schválený ztrátový rozpočet

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího za předešlý den.

Dobré ráno, znáte někoho, kdo má větší štěstí než spoluzakladatel #WeWork Adam Neumann? Dostat za mlžení, podávání zavádějících informací a pravděpodobně i čistokrevné lhaní investorovi, kterého tím připravíte o miliardy dolarů, na oplátku zlatý miliardový padák, tomu se říká byznys plán! Ještě o chlup šťastnější je asi Boeing, který včera oznámil, že meziročně vydělal o 51 % méně. Jeho akcii však v reakci mírně rostly. Jestli si Boeing taky trochu nezalhal, uvidíme do konce roku. Úspěšný den a bacha na šmelináře!

-----

Partnerem newsletteru je Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Schválily se příjmy, výdaje, schodek. Dál se budeme bavit v rámci tohoto schváleného rozpočtu. Ten čtyřicetimiliardový schodek, který navrhujeme, je 0,7 % HDP, je to nejnižší schodek od roku 2005.“ - Alena Schillerová

#Vlada včera večer za podpory KSČM napoprvé prosadila navrhovaný #rozpocet pro příští rok. Ten již dopředu počítá se schodkem 40 miliard Kč. Nevyrovnanost rozpočtu byla také hlavním bodem, který na něm silně kritizovala opozice. 

-----

Číslo dne

200

#Google tvrdí, že vytvořil kvantový počítač, kterému se podařilo vyřešit komplexní úlohu, jež by dnešní nejlepší superpočítač řešil 10,000 let, za 200 sekund a dosáhl tak tzv. kvantové nadvlády. Z řad konkurentů (#IBM) však zaznívají skeptické reakce.

-----

Vítěz a poražený

Boeing +1.04 % (340.50 USD)

Byť rostl o pouhé procento, je největším včerejším výhercem rozhodně #Boeing, jehož akcie dokázaly i přes katastrofální #Q3 výsledky růst. Společnost dala investorům naději svým očekáváním, že letouny #737MAX by mohly do vzduchu ještě před Novým rokem.

Texas Instruments -7.48 % (118.95 USD)

Výrobce polovodičů #TexasInstruments v Q3 zklamal a velkým rozdílem nedosáhl na očekávané hospodářské výsledky. Investoři rovněž tuto společnost používají jako ukazatele zdraví segmentu polovodičů díky širokému segmentu i klientské základně. 

-----

Burza

#WallStreet se navzdory strašení recesí nenápadně šoupe zpátky k historickým maximům. Ve své spanilé jízdě pokračuje také #Prazskaburza a téměř 2,5 % přidala i #ropa, která reagovala na pokles amerických rezerv.Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

#Ceskaposta "zbrojí" na vánoce. Očekává, že v předvánoční sezóně mezi říjnem a 16. prosincem doručí 15 milionů balíků. Nejvíc komplikací dle pošty nyní způsobují zásilky z Číny, kterých je až 10,000 denně a často nemají všechny náležitosti pro snadné odbavení.

▶ Donald #Trump oznámil zrušení sankcí proti Turecku, jež byly odvetou za Erdoganovu ofenzívu v Sýrii. Prezident odvolání zdůvodnil slibem Ankary, že trvale ukončí vojenské akce na území #Syrie. Trump minulý týden Erdogana v dopise vyzval, aby "nebyl hlupák".

Internetový obchod #Mallcz musí dle pravomocného rozsudku soudu zaplatit 10,000 Kč uživateli, jehož heslo bylo předloni součástí hromadného úniku dat z e-shopu. Verdikt soudu je u nás první svého druhu a vytváří tak pro online služby nový #precedent.

#Honda urychluje svůj plánovaný kompletní přechod na elektřinu. Místo roku 2025 chce nově japonská značka začít v Evropě prodávat pouze elektrická a hybridní vozidla již od roku 2022. V následujících 3 letech proto u nás představí 6 nových modelů.

▶ Legenda #NBA #ShaquilleONeal se zastal manažera Houston Rockets Daryla Moreyho a jeho tweetu podporujícího pro-demokratické protestující v Hongkongu: "Daryl měl pravdu. Když kdekoli ve světě vidíte něco špatného, měli byste mít právo na to upozornit."

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky