Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
18.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 18.10.2019: Trumpův sloh, poslední úspěch Netflixu a další omluva Číně

A konečně je na stole dohoda mezi EU a Británií k brexitu. Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího za předešlý den.

Dobré ráno, asi je něco ve vzduchu, protože světoví politici najednou mají obrovskou chuť hledat a dělat kompromisy. Ke konci se (zatím) chýlí obchodní válka Číny a USA, Británie našla dohodu s EU a Turek ochotně na pět dní zastaví svou armádu v Sýrii. Zřejmě všichni chtějí mít letos na Vánoce klid. Mějte úspěšný pátek!

-----

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Historie se na vás bude dívat lépe, když to vyřešíte správnou a humánní cestou. Pokud se nestane nic dobrého, bude se na vás už navždy dívat jako na ďábla. Nehrajte si na drsňáka. Nebuďte hlupák! Zavolám vám později.“

Tak přesně těmito slovy končí oficiální dopis, který americký prezident Donald #Trump poslal tureckému protějšku Erdoganovi, aby jej vyzval k zastavení ofenzívy v Sýrii. Je to jen náhoda, nebo Trump píše oficiální dopisy úplně stejně jako své pověstné tweety? Viceprezident Mike #Pence se každopádně s Erdoganem domluvil na pětidenním míru v Sýrii, takže na tom Trumpově slohovém stylu asi vážně něco je. 

-----

Číslo dne

5,800,000

Letiště Václava Havla letos od července do října odbavilo o 5 % více cestujících než loni, a to konkrétně 5,8 milionu osob. Největší nárůst (3 %) zaznamenaly meziročně dálkové lety mířící do Severní Ameriky. Dovolenkové destinace letos ovládla turecká #Antalya

-----

Vítěz a poražený

Netflix +2.47 % (169.78 EUR)

#Netflix ve středu po konci obchodování přidal skoro 10 % a včera navázal dalším růstem. Investory potěšily jeho slušné #Q3 výsledky. Zároveň je ale možné, že jde o poslední silný kvartál společnosti, na kterou se již brzy chystá konkurence od #Apple a #Disney.

IBM -5.53 % (134.25 USD)

#IBM již páté čtvrtletí v řadě klesají prodeje. Společnost sice zaznamenala nad očekávání dobré příjmy, ale její prodeje zůstaly za očekáváním o 200 milionů dolarů. I býci ve výsledcích za Q3 jen velmi těžko hledali nějaká pozitiva, zatímco akcie ztratily přes 5 %.

-----

Burza

Americké akciové indexy sice včera nijak závratně nerostly, ale za to se všechny zelenaly. Trhy uvítaly dohodu EU s Británií i dočasné příměří mezi Tureckem a Sýrií. Nepotěšily je naopak makrodata, zejména výsledky zpomalujícího amerického průmyslu.

-----

Bleskově

České technologické firmy ovládají žebříček nejrychleji rostoucích společností ve střední Evropě, který sestavil #Deloitte. V top 50 je jich hned 19, přičemž druzí jsou fandové 3D tiskáren z #PrusaResearch a třetí softwarový startup #Blindspot.

#Facebook vypadl z žebříčku 10 nejhodnotnějších firem na světě, který sestavila společnost #Interbrand. Apple obsadil 1. místo stejně jako v identickém žebříčku časopisu #Forbes, kde však Facebook obsadil 5. místo.

Prezident Miloš #Zeman by rád změnil Ústavu a rozšířil pravomoci prezidenta, který by dle jeho názoru měl mít dovoleno navrhovat #zakony. S návrhem nesouhlasí premiér Andrej #Babis, podle kterého jsou současné kompetence hlavy státu dostatečné.

Seznam západních společností, které se musely omluvit Číně, má další položku. Francouzská luxusní značka Christian #Dior se Pekingu omluvila poté, co na sociálních sítích zveřejnila mapu Číny, na které chyběl #Tchajwan. Strašné!

#Volvo představilo svůj první #elektromobil. Malé SUV #XC40 dostane 2 elektromotory, které vyvinou 408 koní a budou schopny na 1 nabití ujet až 400 kilometrů. Podle značky bude XC40 zároveň jedním z nejbezpečnějších modelů, jaké kdy značka vyrobila.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty