Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
15.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 15.10.2019: Turecké embargo, nejmladší Nobelovka a NBA už Číně zase voní

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího za předešlý den.

Dobré ráno, #Cina se zatím k dohodě s #USA nerozhoupala. Pokud se nerozhoupe během dvou měsíců, čekají ji další americké sankce. Asijská země pobavila i v přístupu k NBA. Minulý týden s ligou zpřetrhala veškeré vazby, nyní je v tichosti opět navazuje. Jo a pokud od včerejška všude čtete o nějakém #Fortnite, černé díře a geniálním marketingu, níže najdete vysvětlení. Úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Jednoznačně bych očekával, že pokud nakonec k dohodě nedojde, budou ta cla uvalena. Ale zároveň věřím, že dohodu mít budeme.“

Americký ministr financí #StevenMnuchin popohání Čínu, která si dle svých slov chce navrhované příměří v obchodní válce ještě promyslet a projednat. Mnuchin připomněl, že pokud dohoda nebude, v půlce prosince vstoupí v platnost nová americká #cla

-----

Číslo dne

139,400,000 Kč

#Ceskarepublika loni do Turecka vyvezla vojenský materiál za více než 139 milionů korun. Nyní však vláda uvalila na vývoz zbraní do této země #embargo kvůli turecké ofenzivě do severní #Syrie. Následovat by měla i důrazná reakce ze strany #EU jako celku. 

-----

Vítěz a poražený

Tesla +3.66 % (256.96 EUR)

#Tesla neprožívá lehký rok, ale její konkurenti jsou na tom ještě mnohem hůř. Zakladatel jednoho z nich, startupu #FaradayFuture, dokonce zbankrotoval. Investoři se při tomto srovnání s dalšími výrobci elektromobilů dívají na Muskovu firmu optimističtěji.

Slack -5.27 % (24.62 USD)

#Slack sice minulý týden oznámil, že v září měl 12 milionů aktivních uživatelů, ale pro cenu akcií to znamenalo jen mírný růst, po kterém na úvod týdne opět následoval propad. Společnost navíc stále čelí hromadným žalobám ze strany akcionářů

-----

Burza

Amerika včera slavila #Columbusday, a tak se obchodování neslo v poklidnějším duchu. Akcie mírně poklesly, ale žádný výprodej se nekonal, byť Čína upozornila, že dohodu s USA ještě nepodepsala a chce její body nejdříve projednat.Vítáme v naší komunitě FXstreet.cz, největší server o forexu v Česku. Sledujte ho!

-----

Bleskově

Srpnová #prumyslovavyroba v eurozóně oproti červenci posílila na 0,4 %. V meziročním srovnání však klesla o 2,8 %, což je více než pokles o 2,5 %, který očekávali analytici. Další indicie mírného ekonomického útlumu.

Nobelovu cenu za ekonomii letos dostali Abhijit Banerjee, Michael Kremer a Esther Duflo, a to za svůj novátorský přístup k boji s globální chudobou. Třetí jmenovaná se zároveň stala dosud nejmladším laureátem tohoto prestižního ocenění.

Petr #Kellner znovu navýšil svou investici do boje s rakovinou. Jeho #PPF investovala 150 milionů korun do biotechnologické #MaveriX Oncology, která se zabývá vývojem #chemoimunoterapie pro pacienty s onkologickými onemocněními.

#Uber včera v rámci snižování nákladů propustil dalších 350 zaměstnanců. Další poprosil, aby si pro své kanceláře našli prostory s nižším nájmem. Společnost se aktuálně snaží dostat do pořádku své finance po ne příliš úspěšném letošním #IPO.

Byznys #NBA v Číně má hodnotu 4 miliard dolarů. A po sporu z minulého týdne se zdá, že i Pekingu nyní dochází, o jaký #byznys přichází a přestává nad basketbalovou ligou trucovat. #Tencent například v tichosti obnovil vysílání před-sezónních zápasů v zemi.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím