Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
14.10.2019 3 minuty čtení

Pocit štěstí dokáže zvýšit vaši výkonnost až o 31 %! Těchto 5 tipů vám pomůže ho získat

Pokud si myslíte, že věčný úsměv na tváři a vnitřní spokojenost nepatří k drsnému světu podnikání, možná budete překvapeni, jaké zázraky pocit štěstí a spokojenosti dokáže.

„Spokojenost podporuje úspěch, ne naopak. Jsme-li pozitivní, naše mysl je tvořivější, plná energie, pružná a jsme také produktivnější v práci. Není to pouze vyprázdněná mantra,“ říká Shawn Achor, psycholog a autor knihy Výhoda spokojenosti.

Achor se již několik let věnuje pozitivní psychologii a jeho výzkum přináší jednoznačné výsledky, které by podnikatelé rozhodně neměli přehlížet.

Šťastní lidé:

  • Jsou o 31 % produktivnější (wow!)
  • Mají o 37 % lepší prodejní výsledky
  • Mají lepší zaměstnání
  • Jsou schopni si své zaměstnání déle udržet
  • Jsou odolnější vůči vyhoření

To jsou všechno jasné důkazy, proč by se měl člověk o štěstí snažit. Naštěstí (sic!) pro nás navíc existuje hned několik aktivit či návyků, které v mysli člověka pocit štěstí posilují. Proto byste neměli váhat s jejich zařazením do svého každodenního programu.

5 návyků vedoucích k pocitu štěstí:

1. Buďte vděční

Zkuste se nejlépe každé ráno zamyslet nad tím, za co všechno jste ve svém životě vděční. V každodenním pracovním shonu na to člověk často zapomíná, ale v životě každého jsou momenty, osoby či věci, za které může být vděčný. Připomínejte si to!

2. Zapisujte si dobré věci

Člověku se může podařit několik skvělých věcí v průběhu dne, přesto je všechny může přebít jedna nemilá událost z pozdního odpoledne. Člověk tak snadno zapomíná! Proto si neváhejte každý večer sednout a zapsat si věci, které se vám ten den povedly.

3. Cvičte

O pozitivním vlivu cvičení na život člověka už toho bylo napsáno mnoho a mnoho. Pokud se zaměříte na jakékoli kardio cvičení, můžete čekat takový nával endorfinů, že se budete usmívat, i kdybyste nechtěli. Neváhejte proto každé ráno vyběhnout na pár kilometrů.

4. Meditujte

Miliony lidí po celém světě už přišly na to, že pravidelná meditace je opravdovou cestou k vnitřnímu klidu a spokojenosti. Ba co víc, díky zlepšené koncentraci budete také mnohem produktivnější. Dopřejte si dvacet minut každý den a můžete čekat doslova zázraky.

5. Pomáhejte

Nic vám nedodá takový pocit štěstí, jako když uděláte radost někomu jinému. Dívejte se kolem sebe a hledejte příležitosti k tomu, jak druhým vykouzlit úsměv na rtech. Pusťte staršího člověka sednout, podržte ženě dveře nebo prostě jen napište někomu pěkný děkovný email.

Shawn Achor tvrdí, že pro získání plně pozitivního pocitu je důležitých 21 dní. Během nich je váš mozek schopen se přeprogramovat a osvojit si pocit štěstí.

Neváhejte tedy s těmito aktivitami začít ještě dnes a za pouhé tři týdny se můžete těšit nejen na pocit štěstí, ale také na více energie a mnohem větší produktivitu.

#osobnirozvoj #psychologie #produktivita #mysl #vykonnost

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím