Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.10.2019 3 minuty čtení

Ranní zprávy 11.10.2019: Trumpova klíčová schůzka, úspěch Škodovky a další uzemněné Boeingy

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího za předešlý den.

Dobré ráno a dobrou chuť, pokud právě snídáte,on ten Johnson ten brexit nakonec snad ještě nějak doklepe, i když mu nikdo nevěřil. Klíčovou událostí dneška bude rozhodně schůzka Donalda Trumpa s čínským vicepremiérem. A vřelou gratulaci posíláme do Škoda Transportation k vyhranému polskému tendru na metro! Máte taky nějakou zajímavost ze světa byznysu, o které by ostatní měli vědět? Napište nám o tom do StoriesMějte úspěšný pátek!

-----

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Velký den pro vyjednávání s Čínou. Chtějí se dohodnout, ale chci i já? Zítra se v Bílém domě setkám s vicepremiérem.“

Donald #Trump včera nabudil americké trhy, když tweetnul, že dnes bude jednat s čínským vicepremiérem Liu He. První den jednání zástupců Ameriky a Číny údajně nepřinesl žádný posun k dohodě a zmírnění probíhající ekonomické války. 

-----

Číslo dne

8,000,000,000 Kč

#SkodaTransportation slaví mezinárodní úspěch. V Polsku vyhrála velký tendr, na základě kterého dodá do Varšavy 45 souprav metra za téměř 8 miliard korun. Škoda si vítězstvím upevnila pozici na Polském trhu, její tramvaje již jezdí například ve Vratislavi. 

-----

Vítěz a poražený

Skyworks Solutions +5.18 % (84.89 USD)

Již podruhé tento týden je našim vítězem výrobce polovodičů a dodavatel #Apple (+1.35 %), společnost #SkyworksSolutions. Analytici díky prodejům iPhonů doporučují jablko nakupovat a dodavatelské firmy z toho těží. Rostl i další dodavatel #Qorvo (+4.79 %).

Philips -8.76 % (37.96 USD)

Nizozemský výrobce elektroniky #Philips svým investorům oznámil, že kvůli americko-čínské obchodní válce utrpěl jeho byznys a nebude letos schopen dosáhnout očekávaného zisku. Akcie reagovaly největším denním propadem za 8 let.

-----

Burza

#WallStreet navzdory nulovému vývoji v jednání špiček USA a Číny rostla, a to především v naději, že v závěru týdne se aspoň náznak kompromisu nakonec nalézt podaří. #Zlato opět pod 1500 USD, pražský #indexPX se naopak škrábe zpět k 1000 bodům. 

-----

Bleskově

Boris #Johnson a jeho irský protějšek Leo #Varadkar dle společného prohlášení našli vzájemné porozumění a existuje naděje, že se jim podaří v otázce řešení irské hranice po brexitu najít #kompromis. Libra v reakci prudce stoupla.

Nařízená inspekce 810 letounů #Boeing #737NG u 38 z nich (5 %) odhalila strukturální #praskliny v místě, kde trup podporuje připojení křídla. Aerolinky #Southwest a #GolLinhas musely kvůli prasklinám uzemnit 13 strojů 737 NG vyžadujících opravy.

Bill #Gates v rámci své nadace daruje dalších 700 milionů dolarů na výzkum léků proti smrtelným nemocem, jako je #AIDS, #malarie a #tuberkuloza. Gates jen letos daroval na charitativní účely již 35 miliard dolarů, jeho jmění i přesto vzrostlo na 105 miliard dolarů.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky