Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
09.10.2019 3 minuty čtení

Němečtí self-made milionáři vděčí za svůj podnikatelský úspěch těmto dvěma činnostem, ukázala studie

Pokud jste doposud věřili tomu, že bez kvalitní soukromé školy a kontaktů na vysoká místa nemáte v byznysu šanci, průzkum německého sociologa Rainera Zitelmanna vám ukáže, že to tak vůbec není.

Doktor Zitelmann měl v rámci výzkumu pro svou knihu The Wealth Elite důkladné rozhovory se 45 self-made německými milionáři, jejichž majetek se počítá od 35 milionů do 1,15 miliardy eur. Na základě těchto rozhovorů pak sestavil ideální předpoklady pro to, aby se dotyčný stal úspěšným a bohatým člověkem.

Jak se ovšem čtenáři dozví, tito úspěšní lidé za své úspěchy mnohokrát nevděčí škole a dobrým známkám, ale častěji spíše tomu, že mají rádi kolektivní sporty nebo že už jako mladí zkoušeli různé druhy podnikání a prodeje.

Sportem ku zdraví. A penězům.

„Neexistuje žádná korelace mezi studiem a úspěchem, ti nejúspěšnější žáci nejsou nejbohatšími,“ říká ke svým závěrům Zitelmann.

Německý historik a sociolog naopak jako jednu z hlavních složek úspěchu self-made milionářů zmiňuje jejich psychologické nastavení.

„Existuje jednoznačná korelace mezi úspěchem těchto osobností a jejich povahovými rysy,“ říká Zitelmann.

A cestou k takovému správnému nastavení mysli a povaze může být například sport, který, jak Zitelmann zjistil, mají téměř všichni tito podnikatelé společný, protože se mu už od mládí věnují.

„Tito lidé se díky sportu naučili správně chápat svá vítězství. A co je důležitější, také své porážky. Dokáží na sebe vzít plnou zodpovědnost a nikdy neobviňují své okolí. Jako úspěšní podnikatelé nikdy neobviňují své konkurenty nebo situaci na trhu. Vždy si dokáží připustit svou vlastní chybu a poučit se z ní,“ popisuje Zitelmann.

Tyto závěry jsou vcelku logické, neboť jak známo, sport v člověku posiluje disciplínu a vůli, o zdravotním přínosu netřeba ani diskutovat. Kolektivní sport zase pomáhá rozvíjet schopnost týmové spolupráce a vedení lidí. To jsou všechno vlastnosti, které podnikatel využije každý den budování své firmy.

Mladý obchodník aneb praxe dělá mistra

V dobách studia tito lidé nezaháleli a bokem se snažili vydělávat. Nikoli však tradiční prací nebo brigádou za hodinovou mzdu někde ve skladu, ale vlastním malým podnikáním či prodejem. Díky tomu si začali už v mladém věku pěstovat správné podnikatelské návyky.

„Co je nejdůležitější, tito lidé byli nějakým způsobem zapojeni do prodeje. A tato brzká zkušenost s prodejem a obchodem pro ně měla větší užitek, než škola, kterou vedle toho studovali,“ říká Zitelmann.

Jedenašedesátiletý autor své poznatky shrnuje tím, že self-made milionáři se ve svém životě jednoduše učili hlavně prací a činy, nikoli pouze čtením a teoretizováním. Díky tomu se u nich vyvinula ta správná podnikatelská intuice, která jim umožňuje rychle a efektivně se rozhodovat.

Zpovídané osoby mají navíc společné to, že přemýšlí jinak, než zbytek společnosti, nebojí se jít proti proudu a často říkají „ne“, protože znají hodnotu svého času. Rády také zkouší nové věci, a to i v pozdějším věku, protože jim to umožňuje i nadále růst.

#podnikani #byznys #obchod #inspirace #praxe #milionari #studie

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
7 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
5 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
7 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty