09.10.2019 3 minuty čtení

Ranní zprávy 09.10.2019: NBA pod čínským tlakem, Playstation 5 a nová železnice "již brzy"

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího za předešlý den.

Dobré ráno, NBA rozzlobilo Čínu, a tak se teď Čína mstí všemi dostupnými prostředky... a je to popravdě dětinsky směšné. Příští rok dorazí Playstation 5 a "už" v roce 2050 prý bude ta nová železnice. A dotaz pro vás: Jak byste odpověděli na otázku "řekněte mi něco o sobě" tak, aby si vás druhý pamatoval i po řadě let? Odpověď zde ;-). Mějte úspěšný den, ať už je nálada jakákoli!

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„NBA odmítá stav, ve kterém bude regulovat, co hráči, zaměstnanci a vlastnící týmů mohou, nebo nemohou říkat. Vím, že nás za svobodu slova čekají následky, ale budeme s nimi muset žít, tady jde o mnohem víc, než jen o růst byznysu a zisk.“

Šéf NBA #AdamSilver reagoval na odplatu Číny, která nebude vysílat předsezónní zápasy #NBA, jež se v zemi odehrají. #Alibaba zase přestala zcela prodávat merch týmu #HoustonRockets, který se "provinil", když jeho manažer podpořil protestující v Hongkongu. 

-----

Číslo dne

$100,000,000

#Boeing zřejmě čeká další výdaj spojený s kauzou #737MAX. Piloti #SouthwestAirlines chtějí kompenzaci 100 milionů dolarů. Uzemnění letounů způsobilo zrušení letů, díky kterým mají nyní údajně nižší platy. Boeing v Q2 prodělal rekordních $3,7 miliardy.

-----

Vítěz a poražený

Nio +10.03 % (1.70 USD)

Čínský výrobce elektromobilů #Nio zveřejnil výborné #Q3 výsledky. Oproti Q2 dodal o 35,1 % více automobilů, čímž překonal očekávání analytiků. Společnosti se v posledním roce příliš nedařilo, a tak se akcie včera odrazily téměř od historických minim.

QUALCOMM -4.57 % (72.85 USD)

Včerejší akciové výprodeje vyvolané obavami o budoucnost americko-čínské obchodní války semlely celou řadu titulů. Trpěly zejména technologie, kde mimo #Qualcom ztrácela #Nvidia (-3.9 %) či #Micron (-3.5 %). Procento odepsal #Amazon, #Alphabet nebo #Microsoft.

-----

Burza

Číně se nelíbí NBA, USA zase daly na blacklist 23 čínských organizací, a tak Wall Street včera klesala v obavách, že by místo smíru mohlo dojít k eskalaci obchodní války. Podruhé tento týden klesal i index PX, který letos poprvé uzavřel pod hranicí 1000 bodů.

-----

Bleskově

Vysokorychlostní trať, která by vlakům umožnila jezdit rychlostí přes 300 km/h, se v Česku podle SŽDC začne stavět v roce 2025. Propojí Prahu s Brnem i Ostravou, povede dále do Polska a v provozu by mohla být "už" v roce 2050.

Britská #libra včera výrazněji oslabila vůči euru i dolaru. Reagovala tak na informaci, že Boris Johnson se v úterý po telefonu od Angely Merkel měl dozvědět, že dohoda s #EU o #brexit je v tuto chvíli vysoce nepravděpodobná a prakticky nemožná

#Sony včera překvapivě na svém blogu oznámilo, že v příštím roce na Vánoce spatří světlo světa jeho nová konzole #Playstation5. K ní přibude i přepracovaný ovladač #DualShock5 s haptickou odezvou a zcela nové uživatelské rozhraní.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Doporučené příspěvky