02.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 02.10.2019: Tajné nahrávky upřímného Zuckerberga, bezpohlavní panenky Barbie a...

A válka burzovních brokerů. Je tady pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno! Nejsem si teď 100% jistý, ale #Facebook podle mě letos neměl ani jeden měsíc, během kterého by se mohl v klidu nadechnout. Nyní bude muset žehlit další skandál, který způsobily zveřejněné nahrávky jeho zakladatele Marka Zuckerberga. Ten se příliš nemazal s konkurencí, svými kritiky ani politiky a jasně ukázal, že pokud to bude nutné, využije své moci pro prosazení svých politických zájmů. Co to udělá s globální důvěrou ve Facebook, ukáže až čas. Ať se vám dnes daří!

-----

Konec hledání zajímavého byznysového obsahu po celém internetu! Na Warengo dnes můžete pohodlně sledovat magazíny jako Forbes, Podnikatel.cz či Investujeme.cz.

-----

Slova dne

„Máte někoho, jako je Elizabeth Warren, kdo si myslí, že správnou odpovědí je, že rozdělíte firmy. Pokud bude zvolena, vsadím se, že budeme mít právní spor a že ho vyhrajeme. Ale je to pro nás stále špatné? Jasně. Nechci žádnou velkou žalobu proti vlastní vládě. Ale podívejte se. Pokud někdo ohrozí naší existenci, budeme bojovat.“

Web The Verge včera zveřejnil tajné nahrávky z červencových setkání se zaměstnanci Facebooku, na kterých se v rámci Q&A zakladatel a CEO Mark #Zuckerberg opřel nejen do svých kritiků nebo konkurence, ale také do kandidátky na prezidentku USA #ElizabethWarren.

-----

Číslo dne

21.000.000.000 Kč

Státní #rozpocet v září zvýšil svůj #schodek až na 21 miliard korun, což je nejhorší zářijový výsledek hospodaření vlády od roku 2014. V loňském roce ve stejném období vláda hospodařila naopak s přebytkem 16,8 miliardy Kč. Za letošní pokles může zpomalení ekonomického růstu i nemalé výdaje na platy zaměstnanců a důchody. Výhled pro závěr roku počítá s dalším růstem schodku, a to až na 35 miliard Kč.

-----

Vítěz a poražený

Ulta Beauty +6.12 % (265.99 USD)

Největší americký maloobchodní prodejce kosmetiky včera utěšeně rostl poté, co vyšlo najevo, že společnost #Chanel zvýšila skrz svého výkonného viceprezidenta svůj podíl v #UltaBeauty na 3,4 % a stala se 6. největším akcionářem.

TD Americatrade -25.76 % (34.67 USD)

Brokerské společnosti za sebou mají velmi náročný den. Jejich vzájemná cenová válka eskaluje a stojí je miliardy. Tržní lídr #CharlesSchwab včera oznámil, že plánuje zcela zrušit komise pro US akcie, ETF a opce. Tah je zřejmě reakcí na #InteractiveBrokers (-9.48 %), která minulý týden oznámila spuštění nové platformy, jež bude rovněž bez komisí. Dalším brokerem, který včera v důsledku boje krvácel, byl E*Trade (16.43 %).

-----

Burza

#WallStreet vstoupila do letošního posledního kvartálu výrazným propadem. Mohl za to americký #prumysl, který má za sebou nejhorší měsíc od června 2009. Všechny hlavní akciové indexy v důsledku odepsaly více než procento.

-----

Bleskově

2/3 vlastníků nemovitostí na našem území čeká v řádu let přeměřování jejich pozemků. Dle odborníků jsou aktuální katastrální mapy zejména mimo velká města příliš zastaralé a je potřeba odstranit v nich nepřesnosti

Banka #JPMorgan výjimečně svým klientům doporučuje, aby se nyní místo amerických zaměřili spíš na nakupování evropských akcií. Kvituje jejich nízkou cenu a vidí šanci na růst i díky ochotě #ECB stimulovat v případě potřeby #trh.

Podle Elona Muska může být vesmírná loď jeho #SpaceX #CrewDragon připravena odstartovat s astronauty #NASA "během 3 až 4 měsíců. Šlo by o první start lidské posádky na oběžnou dráhu z amerického území za téměř 10 let.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty