2 minuty čtení

On, ona, oni, ono...zaměstnanci Virgin mohou nově v emailu uvádět zájmeno podle svého pohlaví

Firma britského miliardáře a dobrodruha Richarda Bransona jde s dobou a svým zaměstnancům umožňuje naplno vyjádřit svou "pravou" osobnost.

"My ve Virgin věříme, že každý, nezávisle na své sexuální orientaci či pohlavní identifikaci, má právo být tím, kým doopravdy je, ať už je kdekoli. Je to důležité pro naše zaměstnance, jejich rodiny, naše obchodní partnery i zákazníky," uvádí Richard #Branson svůj příspěvek na webových stránkách #Virgin s tím, že jeho firma je partnerem a obhájcem #LGBT+ komunity už od svého skromného začátku.

Skupina Virgin je v tomto směru skutečně jednou z nejprogresivnějších na celém světě a jedním z důkazů byl například i krok letecké divize Virgin Atlantic, která letos začala nahrazovat legendární létající dámu z přední části letadla novými postavami - samozřejmě genderově vyváženými.

Nové postavy na čele letadel Virgin

Kromě toho má skupina Virgin jasně nastavenou politiku ohledně zaměstnanecké diverzity a dlouhodobě usiluje o to, aby se v jejích řadách každý zaměstnanec, ať už je jakýkoli, cítil co nejlépe. 

A nejnovější krok je dalším na cestě k tomu, aby se i ta nejkontroverznější skupina zaměstnanců (z hlediska oslovování) dnes v práci mohla cítit pohodlně. Lidé totiž údajně často naráží na to, že když se setkají s trans osobou, tedy někým, kdo je částečně muž i částečně žena, nevědí, jak si poradit s oslovením - je to on, nebo ona? Často pak vznikají zmatečné a pro všechny zúčastněné trapné situace.

Virgin to vyřešil tak, že zaměstnanci si mohou do svých emailů a na vizitky umístit zájmeno, podle kterého by je druzí měli oslovovat. Takže u trans osob bude často objevovat zájmeno "oni". Záleží však jen na vkusu a pocitu každého zaměstnance.

"Ahoj, mé zájmeno je On / Jeho a pracuji pro Virgin."

"Ještě nás čeká dlouhá cesta, než si LGBT+ komunita získá respekt a podporu, jakou si zaslouží. Jsem však hrdý na to, že jsme už dnes jejím spojencem a pevně věřím, že vy budete také," vyslovil své přání Branson.

Získá si tím Virgin spojence, nebo ho přílišná popora LGBT+ komunity poškodí?

A pokud by vám článek nestačil, tady je vysvětlující video:

 

#podnikani #firma #kultura

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.