29.09.2019 4 minuty čtení

Zajímá vás životní prostředí? Airbnb vás zdarma pošle na měsíční průzkum Antarktidy

Pokud máte plné zuby civilizace a zároveň cítíte, že byste chtěli udělat něco užitečného pro naši planetu, máte nyní díky Airbnb ideální příležitost. A pokud jako podnikatel hledáte marketingovou inspiraci, tohle je to pravé.

Americká technologická firma zprostředkovávající ubytování našla novou cestu, jak světu ukázat svou snahu o zlepšování života na zemi, upevnit vztahy se svou komunitou a samozřejmě si udělat reklamu po celém světě, a to vše za minimální náklady.

Tou cestou je #sabatikl (Airbnb to nazývá studijní dovolenou), několikaměsíční tvůrčí volno, které si většinou berou lidé, kteří cítí, že jejich kariéra či byznys se nachází ve slepé uličce a oni potřebují nový impuls a energii. Během těchto měsíců, které mohou být i placené, takový člověk často cestuje, aby přišel na nové myšlenky a nápady.

Že vám to zní skvěle? To nejste jediní. Miliony lidí po celém světě sní o tom, že se jednoho dne prostě seberou a několik dalších měsíců budou volně bloumat světem a přemýšlet nad smyslem života. A až je to přestane bavit, tak se bez problému a s novou energií vrátí do své původní práce. 

A Airbnb si toho moc dobře všimlo...

Velké firmy dnes svým investorům, zákazníkům i zaměstnancům musí ukazovat, že jim není kvalita života na Zemi lhostejná. Že pečují o životní prostředí každým svým krokem. Jenže když taková firma vezme pár desítek tisíc dolarů a pošle je na charitu nebo nějakou nadaci starající se o životní prostředí, bude to někoho zajímat? Napíše o tom nějaké médium? Pravděpodobně ne.

Kdo by nechtěl na studijní dovolenou?

Airbnb proto zvolilo chytřejší postup. Vybere vždy nějakou destinaci a aktivitu s enviromentálním nádechem a to nabídne formou studijní dovolené členům své komunity čítající miliony lidí po celém světě. Jak se dá očekávat, odezva je vždy extrémní. A to nejenom v rámci zájemců, ale také v rámci mediálního pokrytí.

Takže když například na začátku letošního roku hledalo Airbnb pět dobrovolníků, kteří odcestují do vesnice Grottole na jihu Itálie, kde budou tři měsíce pomáhat s rozvojem, který má odvrátit zánik vesnice, přihlásilo se 280 tisíc zájemců. A média o tom samozřejmě ve velkém referovala.

Sotva "italská akce" skončila, už je tu další výzva. Nyní Airbnb hledá pět dobrovolníků, kteří odcestují na Antarktidu, kde se jako součást vědeckého týmu budou zabývat výzkumem vlivu člověka na klimatické změny. Nemusíte mít žádné odpovídající vzdělání, stačí vám schopnost konverzovat anglicky a plnoletost. Součástí měsíční akce nesoucí název "Antarctic Sabbatical" je odpovídající školení a plat. 

"Jako Amatérský vědec budeš mít příležitost přispět ke skutečnému vědeckému výzkumu v oblasti dopadu lidské činnosti na životní prostředí. Během měsíce budete pracovat jako tým, shromažďovat a analyzovat vzorky ledu, abyste zjistili, zda se mikroplasty dostaly do vnitrozemí. Tato zjištění by mohla pomoci změnit veřejnou politiku týkající se užívání a správné likvidace plastů. Pokud bude tato expedice úspěšná, může vést k dalším studiím v oblasti lepší ochrany tohoto unikátního ekosystému a naší planety jako celku," píše se na stránkách Airbnb.

Netřeba pochybovat o tom, že do uzávěrky 8. října se znovu přihlásí tisíce dobrovolníků. A jelikož o tom píšu, můžete rovnou v praxi vidět, že o mediální pokrytí opět není nouze. 

Kolik taková akce stojí Airbnb? Díky spojení s neziskovými organizacemi jsou náklady technologického giganta minimální a určitě nepřesáhnou hranici nižších desítek tisíc dolarů. To je více než dobrá cena za to, že se firma celému světu ukáže jako pečující o blaho naší planety. 

Pokud tedy hledáte marketingovou inspiraci, tohle pro vás může být cesta.

#podnikani #marketing #pr #viral #kampan

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.