Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
21.09.2019 3 minuty čtení

Arnault si letos mohl kupovat každé tři vteřiny novou kabelku Louis Vuitton a stejně by vydělal

Dobře, nejedná se o nikterak erudovaný text skrývající cenné podnikatelské know-how. Přesto si myslím, že není od věci si občas připomenout obrovitost majetku těch nejbohatších.

Tedy, ne že by si zrovna Bernard #Arnault potřeboval kupovat kabelky #LouisVuitton, přecijen, muži (zatím) kabelky nenosí a co je hlavní, Arnault si jako majitel skupiny #LVMH, kam světoznámá značka spadá, může teoreticky nakráčet přímo do továrny a vzít si kabelek, kolik se mu zachce. Přesně to však ilustruje rychlost, jakou hodnota majetku nejbohatšího Evropana nabobtnala.

Burza letos navzdory mnohým předpovědím utěšeně rostla a ti nejbohatší to na svých virtuálních ukazatelích skóre poznali. Tím nejúspěšnějším co se růstu hodnoty majetku týká je letos právě Arnault, dříve spíše přehlížený miliardář, který letos jako teprve třetí člověk moderní historie překročil bájnou hranici 100 miliard dolarů. 

Zároveň se stal teprve čtvrtým člověkem v tomto tisíciletí, který se v pořadí nejbohatších lidí světa dostal před Billa Gatese. Tímto úspěchem se doposud mohli chlubit pouze Jeff Bezos, Warren Buffett a Carlos Slim Helú. 

Od té doby už se sice Arnault zase propadl na třetí místo za Gatese, ale stále je v tomto roce výrazně v plusu, hodnota jeho majetku narostla o 25 miliard dolarů. Když si to přepočítáme, Arnault tak každou vteřinu tohoto roku zbohatl o necelých 20 tisíc korun. A jelikož kabelka Louis Vuitton stojí průměrně 50 tisíc, mohl si každé tři vteřiny koupit novou a ještě by mu něco málo zbylo.

Z burzovního růstu však těžili i další miliardáři, například Mark #Zuckerberg, jeho #Facebook se oklepal z hrozivého závěru loňského roku, kdy ztratil téměř třetinu hodnoty, a opět narostl na valuaci výrazně přes 500 miliard dolarů. To Zuckerbergovi přineslo více než 21 miliard dolarů a posun zpět mezi top 5 nejbohatších.

Mnohé možná překvapil růst hodnoty majetku u Billa Gatese. Asi nejznámější filantrop současnosti těží z chytrých investic svého vehiklu Cascade Investments, jenž nyní drží aktiva v hodnotě kolem 60 miliard dolarů. Zbytek má Gates v mnoha menších či větších technologických společnostech, kterým letos ekonomika přeje.

Odhlédneme-li od tradiční byznysové cesty, je jednoznačně největším skokanem letošního roku MacKenzie Bezos, která v rámci rozvodu s Jeffem Bezosem získala čtyřprocentní podíl v Amazonu v hodnotě přes 36 miliard dolarů.

Top 3 skokani letošního roku:

1. Bernard Arnault - 94,4 miliardy dolarů

Letošní přírůstek: +25,8 miliardy dolarů

2. Mark Zuckerberg - 73,6 miliardy dolarů

Letošní přírůstek: +21,5 miliardy dolarů

3. Bill Gates - 107 miliard dolarů

Letošní přírůstek: +16,6 miliardy dolarů

#miliardari #majetek #bohatstvi

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím