05.09.2019 2 minuty čtení

Nový elektromobil Volkswagenu ještě ani není v prodeji a už je vyprodán

Volkswagen vyprodal svůj nový plně elektrický model ID.3 ještě před tím, než se první limitovaná série vozu vůbec dostala do prodeje.

Nejenže ještě není oficiálně v prodeji, nemá za sebou ani premiéru. I přesto výrobce 5. září oznámil, že předobjednávky již překonaly 30 000. Speciální první výrobní série modelu ID.3 bude limitována právě na 30 000 kusů.

#ID3 bude oficiálně představen až příští týden na tradičním autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Jde o první plně elektrický model, který se objeví v nabídce Volkswagenu. Evropští zákazníci si mohou již od května předobjednávat limitovanou zahajovací edici vozu. 

Za zápis do pořadníku je nutné zaplatit zálohu 1000 eur, ale i přesto výrobce za prvních 24 hodin od jejich otevření nasbíral více než 10 000 předobjednávek.

Předobjednávky ID.3 jsou však ve srovnání se zavedenou konkurencí v podobě Tesly relativně velmi malé. Tesla Model 3 byla během prvních dvou dnů od otevření předobjednávek v dubnu 2016 podle CEO Elona Muska předobjednána celkem 276 000krát.

#Volkswagen si za zmíněnou limitovanou edici elektromobilu bude účtovat lehce pod 40 000 eur, nelimitovaná standardní verze stejného modelu bude zhruba o 10 000 eur levnější. Zahájení produkce je naplánováno na konec letošního roku a první zákazníci své "IDtrojky" dostanou v polovině příštího roku.

"Tento úspěch ukazuje, že ID.3 přichází přesně ve správný čas. Více a více lidí má zájem přejít ne e-mobilitu," napsal člen správní rady Volkswagenu Jürgen Stackmann v tiskové zprávě.

Nejvíc předobjednávek značka obdržela z Německa, Norska, Nizozemska, Švédska a Velké Británie.

ID.3 zájemcům nabídne tři velikosti baterií a dojezd až 420 kilometrů. Značka se snaží rovněž nalákat na sportovnější design, který prý nabídne "zcela nový požitek z jízdy".

Všeobecný růst zájmu o elektromobily již vycítily i další značky. #Porsche, jež patří do koncernu Volkswagen Group, včera světu představilo svůj historický první elektrický sporťák #Taycan, o němž jste se mohli dočíst v dnešním newsletteru Warengo Morning News.

 

#aktuality #emobilita

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.