03.09.2019 2 minuty čtení

Jak získat důvěru investorů? Šéf Deutsche Bank předvedl krok, který se v bankovnictví jen tak nevidí

Restrukturalizace firmy není jen o tom, že vyhodíte tisíce lidí a prodáte výkonnostně slabé divize. Je to alchymie, která vyžaduje ty správné ingredience.

Christian Sewing nastoupil na pozici CEO největší německé banky na jaře loňského roku a sotva se stihl rozkoukat, už musel začít řešit problémy, které by si každý manažer moc rád odpustil. Slavné Deutsche Bank totiž najednou hrozilo, že se kvůli špatným finančním operacím z devadesátých let a začátku tisíciletí ocitne na hranici bankrotu. To by byl velký problém nejenom pro banku samotnou, ale také pro Německo, potažmo celou globální ekonomiku. 

Sewing musel začít jednat, a to velmi rychle.

Přišel proto s restrukturalizačním plánem, který kromě standardní optimalizace procesů a ukončování provozů zahrnoval také propuštění téměř 20 tisíc pracovníků v kancelářích po celém světě. Své plány a budoucí vizi popisoval devětačtyřicetiletý manažer v dlouhém emailu, který poslal na všechny zaměstnance firmy. Času na sentiment moc nebylo, akcionáři byli velmi netrpěliví.

Kdo by navíc očekával sentiment a empatii od tradičně dravých a nekompromisních bankéřů, že? Jenže Christian Sewing se tomuto popisu trochu vymyká.

Aby držitele akcií Deutsche Bank její šéf ještě více uklidnil, rozhodl se k dalšímu kroku, který má dokázat investorům i zaměstnancům, že věří ve své kroky i budoucnost firmy. Od tohoto září až do konce svého mandátu, tedy do konce roku 2022, bude za 15 % svého platu nakupovat akcie této tradiční finanční instituce. 

Co to znamená v číslech?

Ze svého ročního platu ve výši 3,4 milionu eur ukrojí vždy k prvnímu dni každého měsíce částku odpovídající 15 % měsíční mzdy. Tento měsíc tak začíná na částce 22 144 euro. Díky historickým bonusům už má na svém kontě 73 237 kusů akcií.

Jakkoli se může zdát, že vzhledem k celkové výši odměn se jedná spíše o symbolický krok, není takové jednání, zejména v bankovní sektoru, příliš běžné. Sewing tím zároveň investorům, zaměstnancům i široké veřejnosti ukazuje, že svým krokům věří on sám, a to je velmi důležitá součást potenciálního úspěchu.

#management #investice #akcie #deutschebank #restrukturalizace

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
3 minuty
3 minuty
2 minuty
11 minut
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut
Doporučené příspěvky
5 minut
4 minuty
3 minuty
3 minuty
2 minuty
11 minut
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut