Zakladatel Amway, Richard DeVos, zemřel ve věku 92 let

Richard DeVos, multimiliardář, zakladatel multilevelového impéria Amway a majitel basketbalových Orlando Magic zemřel dnes ve věku úctyhodných 92 let.

Podle aktuálního žebříčku Bloomberg byl s majetkem 6,11 miliardy dolarů 266. nejbohatším člověkem světa. Jeden čas byl dokonce desátým nejbohatším Američanem.

Život Richarda DeVose

Richard Marvin DeVos se narodil v roce 1926 a za druhé světové války sloužil v americké armádě. Po návratu se spojil se svým kamarádem z dětství Jay Van Andelem s tím, že společně rozjedou nějaký byznys.

Vyzkoušeli několik vlastních projektů, než se v roce 1949 přidali k firmě Nutrilite, která prodávala výživové doplňky. Tam naplno poznali svět multilevel marketingu. A dařilo se jim, postupně pod značkou Nutrilite vybudovali síť 5000 prodejců. Potom ale začali mít pochybnosti o výkonnosti celé firmy a rozhodli se založit vlastní firmu.

Uspěl jsem pouze díky tomu, že jsem pomáhal uspět jiným

V roce 1959 tak spatřil světlo světa Amway (American Way Association). Jejich prvním výrobkem byl domácí čistič s názvem Frisk. O rok později koupili továrnu v Detroitu a začali si vyrábět několik druhů vlastních výrobků, což firmu nastartovalo k raketovému růstu.

V roce 1972 dokonce koupili jim tolik známý Nutrilite. Během sedmdesátých až devadesátých let firma expandovala postupně do všech koutů světa. Dnes dosahuje Amway celosvětových prodejů v hodnotě kolem 8 miliard dolarů.

Warengo vám pomáha uspět ve všech byznysových i životních výzvách

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Zrovna nedávno jsem četl jeho knihu Prostě Rich disappointed RIP

    0