15.08.2019 2 minuty čtení

Chcete si prodloužit život? Tyto potraviny vám s tím podle nejnovější studie pomohou

Pokud máte ve svém životě velké plány a chcete přispět k pozitivní změně světa, budete na to pravděpodobně potřebovat dostatek času. Jenže v cestě vám mohou stát překážky v podobě srdečních či nádorových onemocnění. Jak se jim úspěšně vyhnout?

Již dlouhá léta se traduje, že organické chemické sloučeniny nazvané #Flavonoidy mohou mít pozitivní vliv na zdraví člověka, protože chrání buňky před volnými radikály a posilují imunitní systém. A také se velmi opatrně tvrdilo, že mohou pomáhat při léčbě nádorových onemocnění či působit preventivně proti srdečním chorobám. 

Díky nejnovější studii mezinárodního týmu vědců, kteří zkoumali více než 50 tisíc dánských občanů po dobu 23 let, máme nyní v rukách jasnější důkazy o tom, že flavonoidy mohou mít pro náš život skutečně zázračný přínos. Ti lidé ze sledovaných, kteří přijímali dostatečné množství potravin bohatých na flavonoidy, se v průměru dožívali vyššího věku a v případě vzniku onemocnění mu dokázali mnohem lépe čelit.

"Abyste výrazně snížili riziko vzniku rakoviny či srdečních onemocnění, stačí vám každý den přijmout kolem 500 mg flavonoidů. Takových hodnot není nijak těžké dosáhnout při klasické stravě, stačí vám k tomu například jeden šálek čaje, jablko, pomeranč, 100 gramů borůvek a 100 gramů brokolice," napsala k tématu australská vědkyně Nicola Bondonno, která měla celou studii na starosti.

Zkontrolujte svůj jídelníček

Flavonoidy skutečně najdeme v poměrně běžných potravinách, ale často se stane, že díky množství práce a snaze o efektivní nakládání s časem je bezmyšlenkovitě začneme ze svého jídelníčku vynechávat. Takový přístup se nám však může postupem času vymstít, zejména pak v případě, že kvůli byznysu jsme dlouhodobě v mnohem větším stresu, což může mít za následek již zmíněná nádorová onemocnění či srdeční choroby.

Abyste v budoucnu předešli jakýmkoli zdravotním komplikacím a případnému zkrácení času na dosahování vytyčených cílů, zaměřte se ve svém jídelníčku na zelené potraviny jako brokolice, chlorella, spirulina, mladý ječmen, zeleninu jako rajčata, cibuli či celer nebo třeba i hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa, čaj či víno. Dobře zpracované téma flavonoidů s konkrétními typy potravin najdete zde.

#zdravi #potraviny #zivot #biohacking

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.