10.06.2021 2 minuty čtení

Koncept kryptoměn je jiný, ale může nám poskytnout jinou perspektivu

Bitcoin má svůj vlastní koncept. Takový, který je neslučitelný s dnešním finančním systémem, a proto je možné slyšet zcela odlišné názory na Bitcoin a na finanční systém, který musí udělat další krok ve svém vývoji.

Koncept peněz

Koncept Bitcoinu a dalších kryptoměn je neslučitelný s finančním systémem, který známe, který existuje již několik set let a ve kterém jsme vyrostli. Od samého počátku Bitcoinu se vlády snažily nějakým způsobem kontrolovat nebo varovat lidi, že Bitcoin je nebezpečný a že přijdou o všechny své peníze. Pravdou však je, že na svět přišel koncept svobodných peněz, který dává všem stejné možnosti. Čím populárnější se Bitcoin stává, tím více lidí zastává názor, že se jednoho dne stane světovou rezervní měnou.

CBDC

Tajemství spočívá především v decentralizaci. Rozdíl mezi centralizovaným a decentralizovaným systémem je hlavně v tom, kdo jej řídí. Takže zatímco Bitcoin nelze zastavit ani zničit, po celém světě pomalu vzniká forma digitálních peněz, která je však centralizovaná v podobě digitální měny centrální banky - CBDC. Takové měny přijaly blockchain, jen ne v plném rozsahu a možnostech, protože emitentem měny bude centrální banka. Tento koncept se pomalu rozšiřuje a je možné, že v krátké době bude taková měna běžná.

Je tedy na výběr pouze mezi plně centralizovanou CBDC nebo plně decentralizovaným Bitcoinem? Ne, existují i jiné alternativy.

PlatonCoin může nabídnout alternativu

Jednou z těchto alternativ je náš PlatonCoin (PLTC), který kombinuje to nejlepší z obou světů. Můžete zažít svobodu kryptoměn na blockchainu a zároveň vědět, že máte pojištěnou peněženku, takže se nemusíte bát, že byste o své peníze přišli

Zdroj: medium.com

#Bitcoin #CBDC #PlatonCoin #kryptoměna #kryptoměny #centralizace #decentralizace

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.