05.06.2021 5 minut čtení

Akcie vs. ETF: Který investiční přístup je pro vás vhodnější?

Akcie, nebo ETF? Aktivní, nebo pasivní investiční přístup? Chcete dosáhnout tržního zhodnocení, nebo se budete pokoušet porazit trh s rizikem, že vás může sedřít z kůže? Zásadní otázky. Odpovědi vám pomůže najít následující článek.

Akcie i ETF (burzovně obchodovatelné fondy) jsou velmi oblíbené typy investic, které umožňují investorům budovat investiční portfolia, která mohou zajistit růst jejich bohatství. Přestože však ETF tvoří nejčastěji akcie, mají burzovně obchodovatelné fondy a akcie různé charakteristiky, které mohou oslovit různé investory s různými cíli.

Pojďme si projít klíčové vlastnosti, výhody a nevýhody akcií ve srovnání s ETF.

Stručná charakteristika akcií a ETF:

Akcie a burzovně obchodovatelné fondy nabízejí možnost sestavení investičního portfolia k obrazu…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Jelikož jsem stále jen nováček (uvidíme jak dlouho), tak preferuji ETF... Děkuji za článek! ✌️

  +3
  • osobně si myslím, že na tom není nic špatného :-)

   +2
 • Investuji jak do jednotlivých akcii, tak etf…

  +2
  • taky to kombinuju.. ETFka nakupuju prostě pasivně přes Portu, abych to nemusel nijak řešit a když mám jednou za čas nějakou hotovost navíc, investuji ji dlouhodobě do jednotlivých akcií... za mě super přístup :-)

   +1
  • @PatrikKudlacek Mohu se zeptat, jak to na Portu máte - zda investujete do konkrétních jednotlivých ETF nebo máte vytvořenu strategii z vícero ETF?

   0
  • @jiriSedlak mám tam dvě strategie... jedna jsou dvě ETF, cybersecurity a us technologické akcie... druhá je 5 fondů, ETF co sledují tržní indexy US, Evropa, Británie, Asie + nějaké nemovitostní ETF.. nastavil jsem si tam alokaci, která pro mě dává momentálně smysl a zapnul rebalanci, plus zajištění měnového rizika a vůbec se o to nestarám...

   0
  • @PatrikKudlacek Rozumím a díky za sdílení. Já jsem nakombinoval 4 ETF, ve kterých vidím do budoucna potenciál - elektromobilitu, disruptivní technologie, gaming a farmaceutický segment. Jediné, co ještě zvažuji, zda to nerozdělit do 2 strategií. Do S&P500 na eToro ještě investujete?

   0
  • @jiriSedlak peníze tam zainvestované mám... ale poslední měsíc jsem tam nebyl.. u krátkodobých pozic jsem si tam nastavil TP ..s tím, že jsou tak malé, že nějaký SL neřeším a u dlouhodobých vůbec TP nenastavuju, takže jsem vlastně něměl důvod tam chodit, ani jsem na to neměl moc čas... spíš se porozhlížím po nějaké dlouhodobější příjmové investici - ideálně fondu, který bych mohl koupit na dlouhou dobu přes FIO ...

   0
  • @jiriSedlak a jinak díky za tip... koukám že tam portu přidalo nějaká nová ETF z odvětví, která zmiňujete.. už mám nastavenou novou pravidelnou investici 😉

   0
  • @PatrikKudlacek prosím pekne. Zvažujem investici do ETF Vanguard S&P 500 Growth ETF ($VOOG), ale uniká mi výhoda, proč to nakupovat přes Portu a ne radši přes FIO Banku? Ďakujem :)

   0
 • Také velice vtipné

  -1