03.06.2021 2 minuty čtení

Peníze se musí vyvíjet jako všechno ostatní, jaká je jejich možná budoucnost?

Peníze, stejně jako všechno ostatní, se v průběhu času vyvíjejí a dnes je více než kdy jindy jasné, že peníze je třeba transformovat do nové podoby, která bude odpovídat požadavkům a potřebám moderní doby.

Digitální měna centrální banky

V současné době máme peníze ve formě bankovek a mincí v oběhu a v digitální formě, kterou můžeme uložit na své bankovní účty. Je to systém, který funguje už dlouho, ale má své výhody i nevýhody. 

Mnoho zemí začalo zkoumat, jak by mohla fungovat CBDC neboli digitální měna centrální banky. V těchto dnech již některé státy provádějí pilotní testy. Tato forma digitálních peněz je centralizovaná a zdá se, že bude další formou peněz, která se bude používat celosvětově. 

Některé země si už uvědomují význam tohoto nového finančního systému a prosazují jeho vývoj. Pravdou však je, že je třeba překonat mnoho překážek.

Jedním z hlavních problémů je, že po zavedení CBDC by nebylo zapotřebí služeb komerčních bank jako zprostředkovatele peněz mezi centrální bankou a veřejností. 

S využitím technologie blockchain by také existovala minimální šance peníze defraudovat, využívat offshorové státy nebo daňové ráje k vyhýbání se daním a všechny transakce by byly 100 % bezpečné a transparentní. Je to však skutečně to, co všichni, včetně komerčních bank nebo velkých korporací, chtějí?

Existují alternativy

Ke všemu existují alternativy. Alternativou k CBDC jsou decentralizované kryptoměny nebo částečně centralizované měny založené na blockchainu. Blockchain je decentralizovaný a nabízí možnost převádět finanční prostředky v krátkém čase, levně a bez třetí strany. 

To ale také znamená, že odpovědnost za vaše peníze by se přesunula z bank výhradně na vás v případě plně decentralizované kryptoměny nebo částečně v případě částečně-centralizované měny, jako je PlatonCoin.

PlatonCoin nabízí to nejlepší z obou světů. Kombinuje výhody digitální měny založené na blockchainu a bezpečnost, že se máte na koho obrátit v případě chyby, máte pojištěnou digitální peněženku a další výhody.

Pokud byste chtěli vidět, jak se s digitální měnou pracuje a jak funguje, můžete vyzkoušet PlatonCoin (PLTC). 

Zdroj: cointelegraph.com

#CBDC #peníze #blockchain #PlatonCoin #PLTC

Hodnocení: +3
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.