Pokud jsme skutečně na začátku masového přijímání kryptoměn a dalších věcí z kryptoprostoru, vyvstává důležitá otázka - jak je to s bezpečností? Podívejme se, zda jsou nové technologie schopny nabídnout bezpečnost.
Technologie blockchainu
Historie kryptoměn sahá do roku 2009, kdy vznikl Bitcoin. Spolu s Bitcoinem byl vytvořen i blockchain, na kterém Bitcoin běží. Síť peer-to-peer, která je schopna provádět transakce bez účasti třetích stran, byla naprostou novinkou a získala si srdce znalců a postupně prosakovala k dalším lidem až do dnešní doby, kdy máme mnoho kryptoměn, altcoinů, stablecoinů a zároveň spoustu potenciálu a využití technologie blockchain.
Všechno má samozřejmě své výhody a nevýhody. Ačkoli se jako jedna z největších výhod vyzdvihuje možnost převodu bez prostředníka a decentralizovaná povaha kryptoměn, přináší s sebou také mnohá nebezpečí, před kterými je třeba se chránit. Od pečlivé kontroly toho, kam kryptoměny posíláte, až po kvalitní antivirový program a opatrnost, s jakou čtete e-maily a stahujete přílohy.
Všechno má dvě strany
Ačkoli za mnoho útoků a krádeží v oblasti kryptoměn může lidský faktor, technologie blockchain má stále prostor pro zlepšení bezpečnosti vlastní sítě. Je však třeba poznamenat, že mnoho společností již v dnešní době blockchain využívá k zabezpečení dat a jejich analýze v reálném čase. Stále více společností přistupuje k této implementaci raketovým tempem a mnoho projektů pracuje také na využití pro širokou veřejnost. Blockchain se používá také pro CBDC, digitální měny centrálních bank. Je možné, že v budoucnu bude technologie blockchainu téměř všude.
Blockchain můžete vyzkoušet i vy
Pokud jste se s touto technologií ještě nesetkali a chtěli byste si práci s ní vyzkoušet, naše PlatonCoiny také běží na blockchainu a mohou vám ukázat, jak snadné, rychlé a bezpečné je jeho používání, například v naší demo aplikaci, kde si můžete vše vyzkoušet.
Zdroj: cryptoslate.com
#blockchain #bitcoin #kryptoměna #kryptoměny #PlatonCoin #PLTC