6 minut čtení

Tyto 3 investice přeměnily za dva roky 50 000 Kč minimálně na milion. Které to jsou?

Následující tři investice za poslední 2 roky vzrostly více než 20násobně. Investovaných 50 000 Kč tak přeměnily na více než 1 000 000 Kč. Nebýt nedávného výprodeje na kryptoměnovém trhu, bylo by takových kandidátu dokonce ještě více.

Poslední měsíce žijeme v opravdu šílené době. Nevídaná #volatilita akciového trhu. Růst kryptoměn, který lze srovnat pouze se šílenstvím na přelomu let 2017 a 2018. Následná výrazná korekce, kterou kryptoměnový trh prožil v posledních dnech. Například Bitcoinu se podařilo odepsat veškerý zisk, kterého dosáhl od začátku roku, aby následně začal opět růst a nejinak tomu bylo i u dalších kryptoměn.

Americký akciový trh, který byl vyhnán nezodpovědnou monetární politikou americké centrální banky stále na výraznou korekci čeká. I díky tomu připsal index S&P 500 za posledních 14 měsíců více než 40 %. Podobný růst amerického akciového trhu je naprosto bezprecedentní, zmíněné zhodnocení však bledne ve srovnání se zhodnocením následujících 3 investic, jejichž příběh do šílenství posledních několika měsíců perfektně zapadá.

1. GameStop ($GME)

GameStop odstartoval ságu meme akcií a těží z této mánie dodnes. Maloobchodní prodejce videoher a herního příslušenství dokázal udržet část ze svých zisků, které připsal začátkem letošního roku a díky tomu vykazuje za posledních 24 měsíců růst o 3 600 %. Investice 50 000 Kč by se vám tak za dva roky zhodnotila na 1,8 milionu korun.

Před polovinou letošního ledna se drobní investoři začali domlouvat na Redditu a dalších sociálních sítích, aby nakupovali akcie a call opce společnosti GameStop, na které drželi obrovské objemy krátkých pozic velcí institucionální hráči. Cílem těchto skupin bylo dosáhnout tzv. „short squeezu“ – situace, kdy jsou short-selleři přitlačeni ke zdi a jsou nuceni své krátké pozice prodat. Short squeeze proběhnuvší na akciích GameStop začátkem roku dokázal vyhnat cenu akcií společnosti z přibližně 20 dolarů až na téměř 500 dolarů.

Přestože následně proběhla na akciích korekce, stále se obchodují za více než 180 dolarů, což je 36násobek ceny obchodované v období před dvěma lety. Problémem akcií GameStop nyní však je, že jsou výrazně předražené a těžko byste u těchto akcií nyní hledali katalyzátory, které by mohly jejich cenu posunout ještě výše. Potenciál na další případný short squeeze už je pak díky velkým objemům obchodování rovněž vyčerpaný.

Vývoj ceny akcií GameStop za poslední 2 roky. Zdroj: finance.yahoo.com

2. Takung Art ($TKAT)

Takung Art byl před dvěma lety ještě penny stock, někdy je však třeba, aby se investoři dívali i mnohem níže, než je tradiční rozlišovací schopnost velkých investičních hráčů. Jedná se o akcie, které během 24 měsíců vzrostly o 2 560 %. Investice realizovaná v květnu 2019 ve výši 50 000 Kč by tak dnes měla hodnotu 1,28 milionu korun.

Převážnou část ze zisků akcie připsaly začátkem letošního roku. Tento masivní růst byl způsoben rostoucí oblibou NFT – nezastupitelných tokenů. NFT je digitální certifikát umístěný na digitálních aktivech, která jsou následně neměnným a transparentním způsobem uložena na blockchainu. Stručně řečeno, jedná se o potvrzení, že jste skutečným a oprávněným vlastníkem jedinečného digitálního aktiva.

Takung Art je přitom online platforma, která umožňuje umělcům prodávat svá umělecká díla – což může být cokoliv od tradičních obrazů, přes sochy až po šperky. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně zavedenou společnost, investoři začali spekulovat na růst akcií v domnění, že by mohla snadno na platformu přidat i možnost nákupu NFT.

Vedení Takung Art však nijak o budoucím vstupu do prodeje NFT neinformovalo, tržby společnosti se přitom posledních 5 let snižují. Společnost za celý loňský rok dosáhla tržeb 4,6 milionu dolarů, když ještě v roce 2016 dokázala těchto tržeb dosáhnout i během jednoho čtvrtletí. To že by měly tyto akcie navázat na svůj stávající růst se tak zdá neudržitelné a je možné předpokládat, že nedávný růst byl pouze čirou spekulací části investorské obce.

Vývoj ceny akcií Takung Art za posledních 24 měsíců. Zdroj: finance.yahoo.com

3. Chainlink (LINK)

Poslední investicí, která by z vás za 24 měsíců udělala boháče, je kryptoměna Chainlink. Investoři, kteří by prozíravě nakoupili v květnu 2019 tuto kryptoměnu by do dnešních dnů zhodnotili 50 000 Kč na 1,88 milionu korun, neboť se kryptoměna i po výprodeji v posledních dnech obchoduje stále okolo 24 korun. Její cena tak od května 2019 vzrostla o 3 750 %.

Zdá se, že investoři na Chainlinku oceňují, že se jedná o jednu z prvních sítí, která umožňuje integraci „off-chain“ dat do inteligentních kontraktů. Chainlink je mezi kryptoměnami díky partnerství s mnoha důvěryhodnými společnostmi jedním z hlavních hráčů v oblasti zpracování dat. Jako decentralizovaná síť umožňuje Chainlink uživatelům stát se provozovateli uzlů a vydělávat prostřednictvím provozování kritické datové infrastruktury, která je nezbytná pro úspěch blockchainu.

Stejně jako u většiny dalších kryptoměn jsou investoři z této technologie nadšení, je však otázkou, zda by nebylo rozumnější se raději zaměřit na investici do jiných kryptoměn. Taková pravidelná investice do Bitcoinu se jeví jako jedna z nejlepších cest, jak investovat v tomto nově vznikajícím odvětví, přičemž právě Bitcoin má pravděpodobně největší šanci na to, že se jednou stane masově přijímaný a investoři by se do budoucna mohli těšit z jeho rostoucí ceny.

Cena tokenu Chainlink za poslední 2 roky. Zdroj: coinmarketcap.com

#akcie #jakinvestovat #investovani #investice #akcie #kryptomeny #chainlink #nft #bitcoin #blockchain #americkeakcie #kryptomena

Pozn.: autor investuje pravidelně do Bitcoinu, který tvoří pouze marginální část celkového investičního portfolia

Hodnocení: +34
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.