19.05.2021 5 minut čtení

Ranní zprávy 19.05.2021: Cestovní ruch bude v létě nadělovat, výnosný hackerský byznys a EU opět v recesi

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za uplynulý den.

Dobré ráno! Eskapáda Elona Muska s Bitcoinem a Dogecoinem z minulého týdne, jejíž dozvuky lze pozorovat dodnes, je zatím posledním z řady letošních případů, kdy dokázal jediný člověk či jediný online příspěvek rozdmýchat výrazný tržní pohyb jen na základě toho, kdo jej vyslovil/zveřejnil. Jde už dnes o tak samozřejmou součást tržního vývoje, že by ji investoři měli seriózně věnovat energii? Jak to vidíte vy a využíváte při konání investičních rozhodnutí i sociální sítě (mimo Warengo)? Dejte vědět do tohoto kraťkoučkého dotazníkuÚspěšný den Vám přeje Tomáš.

⚫ Spouštíme WARENGO PREMIUM! Získejte přístup k unikátním funkcím a obsahu

  S&P 500 -0.85 % (4,127.83)

  Nasdaq -0.56 % (13,303.64)

 PX +1.13 % (1143.30) 

---

 Ropa -1.48 % (65.29 USD) 

 Zlato +0.12 % (1,869.80 USD) 

 Stříbro +0.69 % (28.45 USD) 

Petr Plecháč (173 sledujících)
Burzovní obchodování se zaměřením na akcie, komodity a forex
Sledovat

Snowflake (SNOW) +5.12 % (223.53 USD)
Analytici Rosenblatt Securities zlepšili rating SNOW na "nákup" již s předstihem před zveřejněním Q1 výsledků, jež k investorům dorazí 26.5. Copak asi vědí? 🤔

AT&T (T) -5.80 % (29.55 USD)
Odprodej Discovery z portfolia AT&T akcionáře příliš nepotěšil. Převládají mezi nimi obavy, že dohoda by mohla krátkodobě poškodit prosperitu firmy a snížit dividendu.

⚫ Spouštíme WARENGO PREMIUM! Získejte přístup k unikátním funkcím a obsahu

GRAF DNE

Hrubý domácí produkt Evropské unie dosáhl již druhé čtvrtletí v řadě poklesu a dostal se tak znova do recese. Průměrné HDP všech 27 členů se v prvních třech měsících propadlo o 0,4 %, meziročně o 1,8 %.  

 SLOVA DNE 

„Potenciál akcií firem z cestovního ruchu výhledově stále ještě není naplněn a je to jeden z investičních příběhů, jemuž stojí za to věnovat zvýšenou pozornost.“

Analytik České spořitelny Jan Šafránek upozorňuje na nadcházející turistickou sezonu a stálou podhodnocenost akcií společností v tomto sektoru. Převážně se jedná o americký trh, kde dosáhla úroveň letošních rezervací z 85 % stejných hodnot jako v roce 2019. USA je podle něj ideálním kandidátem na úspěšnou letní sezonu, protože prozatím dominuje v očkování a minimálně jednu dávku vakcíny obdržela alespoň polovina obyvatelstva. 

 ČÍSLO DNE 

513 00 000 Kč

Módní dům Pietro Filipi se dle Městského soudu v Praze definitivně dostal do konkurzu. Společnost, kterou srazila na kolena pandemie koronaviru, dle podrobností o insolvenčním řízení dluží věřitelům 513 milionů Kč.

 BLESKOVĚ 

Restaurační zahrádky zvýšily tržby gastronomických podniků o 60 %, ukazují data společnosti Storyous. Zájem o otevření restaurací se přitom nezměnil, podle všeho otevřeli především ti, kteří v uzávěře stejně prodávali skrz výdejní okénka. 

 Britské firmě Elliptic se podařilo vystopovat krypto peněženku hackerské skupiny DarkSide, jež má být za útokem na ropovody společnosti Colonial Pipeline. Data ukazují, že hackeři provedli na 47 podobných útoků a na výkupném vybrali přes 90 mil. $.

Michael Burry (známý z filmu Sázka na nejistotu) jde po Tesle. Přiznání jeho fondu Scion Asset Management pro finanční úřad odhalilo pozici put opcí na 800 100 akcií automobilky v hodnotě 534 mil. $.

Lamborghini se přidává k Ferrari a dalším výrobcům supersportů, kteří již reagují na EV trend. Italská značka s rozzuřeným býkem ve znaku má dle svých slov v plánu představit první plně elektrický vůz během 2. poloviny této dekády.

Peking čínským finančním institucím a platebním společnostem zatrhl poskytování jakýchkoli služeb spojených s kryptoměnami. Zároveň varoval investory před tím, že obchodování s nimi je vysoce spekulativní. 

Investice do prověřené české společnosti
Dokázat růst i v této překotné době je známka úspěšného podnikání. Přesně do této kategorie spadá společnost Evropa Expres a její skvěle rozjetá mezinárodní kamionová doprava, která teď vyroste s využitím crowdfundingu. Dozvědět se více >>

FOTO DNE

Tuzemské firmě Pocket Virtuality se podařilo spojit reálný svět s tím virtuálním. Pomocí jejich platformy Fata Morgana je totiž možné přenášet live obraz z brýlí HoloLens 2 od Microsoftu například do VR brýlí. Technologie by mohla v budoucnu umožnit živé přenosy dění do virtuální podoby na dlouhé vzdálenosti a otevřít sektor virtuálních prezentací. Šikovné české ručičky opět v akci! 👌

Už je nás 55 965

---
⚠️
Texty zveřejněné v tomto newsletteru nejsou investičním doporučením, mají pouze informativní charakter. Buďte v investicích opatrní a vzdělávejte se.

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
5 minut
5 minut