Jinými slovy se tomu dá říkat také "staking kryptoměn". Pojďme se podívat na to, co staking je a jak funguje.
Proč by na tom mělo záležet
Každý, kdo obchoduje s kryptoměnami, někdy pocítil, že když nakoupil, kryptoměna prudce klesla, a když prodal, kryptoměna prudce vzrostla. V kryptosvětě jde o dlouholetý vtip, ale jako na všem, i na tomto "šprochu" je kus pravdy. Je také dost možné, že mnoho lidí tuto "pravdu" poznalo na vlastní kůži a s velkými finančními ztrátami. Dalším klasickým příkladem této situace je povzdechnutí, když jste před deseti lety vlastnili 10 000 BTC a pak je prodali, když se cena Bitcoinu v roce 2015 pohybovala kolem $450.
Co je staking a jak funguje
Podstata stakingu je jednoduchá. Uživatel uzamkne své mince nebo tokeny jako "vklad" a získá za to určité odměny a výhody. Odměny mohou činit více než 10% ročního zhodnocení. To se snadno řekne a samozřejmě hůře provede. Je to tvrdá disciplína, zejména pro ty, kteří pravidelně sledují své portfolio a vidí všechny příležitosti, které mohou klidně propásnout.
Na druhou stranu je důležité si uvědomit, že pouze 1 - 3% denních obchodníků je schopno dlouhodobě dosahovat zisku. Je velmi těžké nepodlehnout FOMO efektu nebo FUD efektu, ale pokud se necítíte na denní obchodování, honbu za trhy a snahu trefit se do správné ceny, staking by pro vás mohl být tou správnou volbou.
Co můžete dělat
Pokud se chcete dozvědět více o kryptoměnách stakingu a případně si je i vyzkoušet, doporučujeme začít s naší Platon Trading Academy, která vás provede světem obchodování od nuly, se spoustou rad a tipů, jak na to.
Zdroj: cointelegraph.com
#staking #kryptotrhy #kryptoměna #investování #obchodování #PlatonCoin #PlatonTradingAcademy